Nawet pożyczka konsolidacyjna może być dużym błędem

30 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Zaskakująca prawda! Nawet pożyczka konsolidacyjna może być kosztownym błędem. Oszczędź nerwy i pieniądze. Unikaj takich pożyczek jak ognia!

Powód: Ultimo Portfolio Investment S.A.
Wartość przedmiotu sporu:
28.304,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Nawet pożyczka konsolidacyjna może być dużym błędem

W świetle narastającego problemu zadłużenia społeczeństwa, pożyczki konsolidacyjne jawią się jako jedno z rozwiązań, które mają za zadanie uprościć życie kredytobiorcy, łącząc wiele zobowiązań w jedno. W teorii, jest to elegancka opcja dla tych, którzy, z różnych przyczyn, zmagają się z wieloma ratami o różnych terminach płatności i — co ważne — różnymi oprocentowaniami. Kusząca perspektywa jednej, niższej raty, z dłuższym okresem spłaty i niższym oprocentowaniem, wydaje się być prosta i komfortowa. A jednak, dla wielu konsolidacja długów przekształca się w koszmar, gdzie pożyczka konsolidacyjna kończy się dużymi długami i problemami.

Dlaczego wawet pożyczka konsolidacyjna może być problemem?

Przede wszystkim, z uwagi na niewłaściwą ocenę własnej sytuacji finansowej. Wielu kredytobiorców nie uwzględnia rzeczywistych kosztów takiej pożyczki, w tym wszystkich opłat dodatkowych czy wydłużonego okresu kredytowania, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia całkowitego zadłużenia. Warto pamiętać, że konsolidacja nie jest spłatą długów, a jedynie ich restrukturyzacją.

W praktyce, sytuacja, w której pożyczka konsolidacyjna staje się zła, nie jest rzadkością. Konsumenci, zwabieni promesą niższych rat i pozornej kontroli nad budżetem, zapominają o zasadzie, że "diabeł tkwi w szczegółach". Podpisując umowę bez wnikliwego przestudiowania jej warunków, wpadają w pułapkę wydłużenia okresu spłaty długów, a to przekłada się na wyższe ostateczne koszty kredytu.

Jednak nie wszystko stracone

Nawet pożyczka konsolidacyjna

Historie wielu Polaków pokazują, że pomoc profesjonalistów w dziedzinie prawa może odmienić losy wydawałoby się beznadziejnych spraw finansowych.

Kancelaria Oddłużeniowa wygrywa sprawę w Sądzie Rejonowym — to nagłówki, które coraz częściej pojawiają się w medialnych relacjach. Tak również było w przypadku naszego klienta pozwanego przez Ultimo. Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości i klient odetchnął z ulgą.

Specjaliści w dziedzinie oddłużania, odwołując się do przepisów prawnych, często prowadzą swoich klientów ku upragnionej wolności finansowej.

Kancelaria Oddłużeniowa specjalizująca się w pomocy zadłużonym oferuje wsparcie na każdym etapie procesu — od analizy umowy pożyczkowej, przez negocjacje z wierzycielami, aż po reprezentację przed sądem. Świadczą o tym pozytywne wyroki i opinie klientów.

Jeden z najważniejszych aspektów pracy Kancelarii Oddłużeniowej to właściwa edukacja klientów w zakresie zarządzania finansami. Klient wolny od długów to nie tylko ktoś, kto zdołał uwolnić się od ciężaru comiesięcznych rat. To również osoba, która dzięki profesjonalnemu doradztwu, zrozumiała swoje finansowe błędy i nauczyła się, jak podejmować lepsze decyzje ekonomiczne w przyszłości.

Pożyczki mogą prowadzić do poważnych długów

Nawet pożyczka konsolidacyjna

Jednak w obliczu takich przeciwności, warto pamiętać, że istnieją instytucje gotowe wesprzeć finansowo poszkodowanych i pomóc w wyjściu z długu. Klient wolny od długów to cel, który — przy właściwym podejściu i fachowej pomocy — jest osiągalny. Dlatego ważne jest, aby decyzje kredytowe były podejmowane z rozwagą. W przypadku kryzysu zadłużeniowego nie można bać się szukać pomocy specjalistów. To właśnie oni mogą zmienić nie tylko kondycję finansową poszczególnych osób, ale i całego systemu kredytowego.

Wagi problematyki pożyczki konsolidacyjnej nie da się przecenić. Historie udokumentowane wygranymi w sprawach sądowych, gdzie klient odzyskuje kontrolę nad swoimi finansami, są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Pod powierzchnią kryje się wiele niewyjaśnionych przypadków i nierozwiązanych kwestii zadłużenia konsumenckiego. Podjęte przez Kancelarię Oddłużeniową działania mają nie tylko wymiar indywidualny. Są również sygnałem dla całego sektora kredytowego. Prawo i sprawiedliwość finansowa muszą być w centrum uwagi zarówno pożyczkodawców, jak i pożyczkobiorców.


Skuteczne i przemyślane oddłużanie jest możliwe

Skuteczne i przemyślane oddłużanie w dzisiejszych czasach jest możliwe? Owszem, ponieważ każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy to problemy finansowe zaczynają ciążyć na codziennym funkcjonowaniu. Nagromadzenie długów staje się…

Bank odmawia udzielenia kredytu. Sprawa z Profi Credit

Kiedy bank odmawia udzielenia kredytu, powinna się już zapalić czerwona lampka. Bezsprzecznie jest to znak, że nie posiadamy zdolności kredytowej. Z pewnością nie powinniśmy robić tego, co Pan Mariusz. Istotnie w jego…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Nawet pożyczka konsolidacyjna

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget