Sprzedaż długów z parabanków: co to takiego?

Sprzedaż długów z parabanków to inaczej cesja wierzytelności. Jest to proces, w którym wierzyciel decyduje się na sprzedaż swojej wierzytelności innemu podmiotowi. Ta praktyka jest powszechna i powszechnie akceptowana na rynku finansowym. Sprzedaż długów to nic złego i posiada wiele korzyści zarówno dla wierzyciela, jak i dla nabywcy wierzytelności.

Powód: Innovatio Risk Solutions Ltd.
Wartość przedmiotu sporu: 7.280,50 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Sprzedaż długów z parabanków dla dłużnika może mieć korzystne skutki

Sprzedaż długów z parabanków

W momencie sprzedaży, dłużnik nabywa nowego wierzyciela, który może zaproponować mu korzystniejsze warunki spłaty długu. Może to obejmować przedłużenie terminu spłaty, obniżenie odsetek lub nawet ugoda. Dla dłużnika oznacza to większą elastyczność i szansę na wyjście z trudnej sytuacji finansowej.

Bywa również, że sporo wierzycieli popełnia błędy podczas cesji wierzytelności. Nasza Kancelaria Oddłużeniowa prowadziła ostatnio sprawę klienta, którego dług został sprzedany do innego wierzyciela. W Sądzie Rejonowym, z którego klient otrzymał nakaz zapłaty mieliśmy bardzo duże pole do popisu. Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości a klient stał się wreszcie wolnym człowiekiem.

Nasza Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi potwierdza, że sprzedaż długów z parabanków to ważne narzędzie zarówno dla wierzycieli, jak i dla dłużników. Daje wierzycielom możliwość natychmiastowego uzyskania środków finansowych i zmniejszenia ryzyka windykacyjnego. Dla dłużników, sprzedaż długów z parabanków może otworzyć drogę do bardziej korzystnych warunków spłaty długu. Jednak ważne jest, aby transakcje sprzedaży długów były przeprowadzane zgodnie z prawem i za pośrednictwem doświadczonych profesjonalistów.

Jakie płyną korzyści ze sprzedaży długów?

Pierwszą korzyścią sprzedaży długów jest możliwość natychmiastowej realizacji wartości wierzytelności. Niekiedy wierzyciel musi czekać na spłatę długu przez dłużnika przez długie lata, co może okazać się uciążliwe dla jego działalności. Dzięki sprzedaży wierzytelności, wierzyciel otrzymuje natychmiastowe środki finansowe, które może wykorzystać na swoje bieżące potrzeby lub inwestycje w inne przedsięwzięcia. To pozwala mu również uniknąć niepewności związanej z możliwością nieściągalności długu w przyszłości.

Druga korzyść związana ze sprzedażą długów to zmniejszenie ryzyka windykacyjnego. Wierzyciele często angażują się w kosztowne i czasochłonne procesy windykacyjne, które mogą nie zawsze przynosić oczekiwane rezultaty. Sprzedaż długu pozwala wierzycielowi przekazać to ryzyko nabywcy, który ma większe doświadczenie i zasoby w obszarze windykacji. Nabywca może skorzystać z różnych metod i technik, aby odzyskać należności od dłużnika. Dla wierzyciela jest to również forma zabezpieczenia finansowego, ponieważ otrzymuje zapłatę za swoje wierzytelności, niezależnie od wyniku procesu windykacyjnego.

Nasza Kancelaria Oddłużeniowa działa na rynku oddłużeniowym już 20 lat

Spotkaliśmy się z różnymi metodami stosowanymi przez wierzycieli. Cesja wierzytelności, czyli sprzedaż długów z parabanków to norma. Nie należy się absolutnie przejmować, kiedy Wasz dług zostanie sprzedany. Oczywiście musicie dostać pisemną informację o tym, że Wasz dług został sprzedany innemu wierzycielowi.

Zatem, jeśli borykacie się z długami i wierzyciele nie dają Wam spokoju, to zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Oddłużeniową. Wiemy, że długi nie są prostą sprawą i w momencie cesji wierzytelności większość dłużników zaczyna się gubić i nie wie, jaki ma dług i gdzie. Zupełnie niepotrzebnie. Dojdziemy do wszystkiego razem i długi staną się tylko wspmnieniem. Nie warto się poddawać. Trzeba walczyć o swoje pieniądze i nie dać sobie wejść przysłowiowo na głowę. Długi to nie jest koniec świata. Tak samo, jak cesja wierzytelności to również nie jest koniec świata. Działajcie aby Wasza przyszłość była lepsza i pewniejsza.


Oddłużanie firmy z Kancelarią Oddłużeniową

Oddłużanie firmy z Kancelarią Oddłużeniową? Owszem! Klientka prowadząca firmę potknęła się. Dramat! Firma w opałach. Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi pomogła jej firmie wyjść na prostą. Firma odżyła, a klientka zaczęła odnosić kolejne…

Uproszczenie zasad ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Uproszczenie zasad ogłoszenia upadłości konsumenckiej, nastąpiło z dniem 24 marca 2020 roku. W związku z tym więcej osób może skorzystać z tej formy oddłużania. Dlatego Pan Konrad, którego dług wynosił 255.000,00 zł,…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@new.portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprzedaż długów z parabanków

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

Inne sprawy