Handel długami to duża szansa dla dłużnika

Handel długami dla niektórych osób wydaje się być dziwnym krokiem. Zupełnie niepotrzebnie. W dzisiejszym świecie, gdzie finanse odgrywają kluczową rolę, handel długami stał się powszechną praktyką. Często spotykamy się z negatywnym spojrzeniem na ten proces, jednakże warto zrozumieć, że sprzedaż długów to cesja wierzytelności, a nie coś strasznego. Wyjaśnijmy zatem, dlaczego handel długami jest korzystny zarówno dla wierzyciela, jak i dla dłużnika.

Powód: Ultimo NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu:
 8.080,07 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Handel długami to...

Wprowadzenie do tematu jest kluczowe, aby zrozumieć, czym jest handel długami. To proces, w którym wierzyciel przekazuje swoje wierzytelności innemu podmiotowi w zamian za gotówkę. Ten proces jest legalny i powszechnie stosowany w dzisiejszym świecie biznesu.

Jedna z naszych klientek przekonała się, że sprzedaż długów nie jest niczym strasznym. Kiedy odebrała sądowy nakaz zapłaty zastanawiała się, o jaki dług chodzi. Jej pierwotny wierzyciel sprzedał dług do firmy Ultimo. Naszym zadaniem było stworzenie skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty oraz obrona procesowa. Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości. Dzięki temu nasza klientka stała się wolna od długu.

Dlaczego sprzedaż długów nie jest niczym strasznym?

Handel długami

Pierwszym argumentem przemawiającym za korzyściami sprzedaży długów jest poprawa płynności finansowej dla wierzyciela. Często wierzyciele mają trudności z odzyskaniem swoich pieniędzy od dłużników, co może prowadzić do problemów finansowych. Handel długami pozwala wierzycielom na szybkie uzyskanie gotówki, co z kolei umożliwia im kontynuowanie swojej działalności bez przeszkód. Na przykład, jeśli firma A ma dług wobec firmy B, a firma B potrzebuje pilnie gotówki, może sprzedać ten dług firmie C w zamian za natychmiastową płatność. W ten sposób firma B zyskuje potrzebną płynność finansową, a firma C ma szansę odzyskać dług w przyszłości. Ważny jest także aspekt podatkowy tzn. taki zły dług, który zostanie sprzedany można natychmiast wyksięgować i odliczyć od podatku. W przypadku banków istnieje także aspekt związany z z rekomendacjami KNF, czyli im mniej złych długów w portfelu, tym pozycja danego Banku lepsza i jest on bardziej wiarygodny. Dlatego właśnie handel długami ma tak duże znaczenie, także w przypadku tych instytucji.

Kolejnym argumentem jest korzyść dla dłużnika. Handel długami może być dla niego szansą na negocjacje i uzyskanie korzystniejszych warunków spłaty. Często wierzyciele, którzy sprzedają swoje wierzytelności, oferują dłużnikom niższe kwoty do spłaty lub elastyczne harmonogramy spłat. Dla dłużnika może to oznaczać mniejsze obciążenie finansowe lub możliwość uregulowania długu w dogodniejszym dla niego czasie. Na przykład, jeśli osoba ma dług wobec banku, a bank decyduje się na sprzedaż tej wierzytelności, nowy wierzyciel może zaoferować niższe oprocentowanie lub dłuższy okres spłaty, co ułatwi dłużnikowi uregulowanie swojego zadłużenia.

Nie możesz odzyskać to sprzedaj

Dodatkowo, cesja wierzytelności może przyczynić się do zwiększenia efektywności systemu finansowego. Wielu wierzycieli nie jest w stanie skutecznie odzyskać swoich wierzytelności, co prowadzi do strat finansowych. Cesja wierzytelności pozwala na przekazanie tych wierzytelności innym podmiotom, które mogą być bardziej skuteczne w procesie odzyskiwania długów. Na przykład, specjalizowane firmy windykacyjne często kupują długi od banków i innych instytucji finansowych, a następnie podejmują działania mające na celu odzyskanie tych środków. Dzięki temu system finansowy staje się bardziej efektywny, a wierzyciele mają większą szansę na odzyskanie swoich pieniędzy.

Cesja wierzytelności to korzyści dla wierzyciela i dłużnika

Poprzez cesję wierzytelności, wierzyciel może poprawić swoją płynność finansową i uniknąć problemów związanych z odzyskiwaniem długów. Dłużnik natomiast może skorzystać z negocjacji i uzyskać korzystniejsze warunki spłaty.

Jak widać handel długami to typowy i standardowy krok w świecie finansów. Uważamy, że nie ma powodu do obaw. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości i potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszą Kancelarią Oddłużeniową.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@new.portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Handel długami

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

Inne sprawy