Drogi kredyt oddłużeniowy to samobójstwo – mit czy fakt?

6 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Drogi kredyt oddłużeniowy jest jednym z najbardziej dyskutowanych tematów w dzisiejszym społeczeństwie. Czy naprawdę warto skorzystać z tej opcji czy raczej jest to decyzja, która może doprowadzić do finansowej katastrofy? Osoby zadłużone często zastanawiają się, czy drogi kredyt oddłużeniowy to prawdziwe rozwiązanie, czy tylko kolejny sposób na pogłębienie problemów. Przyjrzyjmy się bliżej tej formie pomocy finansowej.

Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 9.956,16 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Drogi kredyt oddłużeniowy

Dokładając wszelkich starań, by poprawić swoją sytuację finansową, osoby zadłużone często napotykają na trudności związane z obsługą swojego długu. Drogi kredyt oddłużeniowy może wydawać się kuszącym rozwiązaniem, oferującym szybkie zniwelowanie zadłużenia. Niemniej jednak, przed podjęciem decyzji o jego zaciągnięciu należy przemyśleć kilka istotnych aspektów.

Drogi kredyt oddłużeniowy

Po pierwsze, drogi kredyt oddłużeniowy to forma pomocy, która wymaga bieżącej spłaty kolejnych rat i odsetek. Okazuje się zatem, że zaciągając ten rodzaj kredytu, zwiększamy swoje zobowiązania finansowe. W niektórych przypadkach, warunki spłaty drogi kredyt oddłużeniowy mogą być bardziej korzystne niż dotychczasowe umowy kredytowe, jednak nie można tego traktować jako pewnik. Konieczne jest dokładne przestudiowanie umowy, zwracając uwagę na wysokość odsetek, prowizje czy inne ukryte koszty. Wielu konsumentów, zwiedzionych pozornie korzystnymi warunkami, po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że spłata kredytu oddłużeniowego jest znacznie bardziej obciążająca niż oczekiwali.

Ważnym aspektem, który należy uwzględnić, jest także negatywny wpływ kredytu oddłużeniowego na naszą wiarygodność kredytową. Instytucje finansowe z reguły rejestrują te informacje w swoich systemach i wykorzystują je dla oceny naszej zdolności kredytowej w przyszłości. W praktyce oznacza to, że skorzystanie z kredytu oddłużeniowego może utrudnić nam uzyskanie kredytów na inne cele, jak na przykład zakup mieszkania czy samochodu. Dlatego przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu oddłużeniowego, koniecznie należy zastanowić się nad konsekwencjami, które mogą wpłynąć na naszą przyszłą sytuację finansową.

Z drugiej strony, kredyt oddłużeniowy może okazać się pomocnym rozwiązaniem w sytuacjach, w których nie mamy innej alternatywy. Jeśli nasze zadłużenie jest już tak duże, że nie jesteśmy w stanie regularnie regulować bieżących rat, własnymi siłami wychodzenie z długów staje się praktycznie niemożliwe. Wówczas skorzystanie z kredytu oddłużeniowego może pozwolić nam na konsolidację naszych zobowiązań i ustabilizowanie sytuacji finansowej. Decyzja o skorzystaniu z tej formy pomocy powinna jednak być bardzo przemyślana, a oparta na realistycznym planie spłaty, który uwzględni nasze obecne i przyszłe możliwości finansowe.

Drogi kredyt oddłużeniowy to temat budzący wiele kontrowersji i dylematów

Drogi kredyt oddłużeniowy

Właściwość podjęcia takiej decyzji zależy od indywidualnej sytuacji i potrzeb każdej osoby zadłużonej. W przypadku zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego, niezbędne jest dogłębne zapoznanie się z zawartymi w umowie warunkami spłaty oraz przemyślenie wszystkich możliwych konsekwencji. Tylko wtedy będzie można podjąć właściwą decyzję i ocenić, czy drogi kredyt oddłużeniowy, to dla nas pomocna dłoń czy może raczej kolejny krok w kierunku finansowej katastrofy.

Nasz Klient absolutnie nie zastanawiał się nad powagą sytuacji i taki drogi kredyt oddłużeniowy zaciągnął. W rzeczywistości to się tylko tak ładnie nazywa a w praktyce to zwyczajna pożyczka, którą oferują firmy z sektora parabanków, tworów, których nikt poza nami nie jest w stanie rozgryźć.

Klient w momencie otrzymania sądowego nakazu zapłaty wiedział, że jego czas się skończył i nie ma dla niego już innengo ratunku niż nasza Kancelaria Oddłużeniowa. Nie czekał nawet 5 minut tylko do nas zadzwonił bo wiedział, że czas go goni. Ma 14 dni na złożenie sprzeciwu. Niby dużo ale niby mało. W gruncie rzeczy czas przecież bardzo szybko płynie i nie każdy będzie w stanie może zrozumieć ale napisanie sprzeciwu kosztuje nas dużo czasu. Nie mamy template oraz nie robimy ctrl c + ctrl v (kopiuj, wklej). Jesteśmy poważną Kancelarią Oddłużeniową, której można zaufać i oddać śmiało swoje sprawy! Sprzeciw, który wnieśliśmy w imieniu naszego Klienta został rozpatrzony przez Sąd I Instancji. Wiecie, co się stało później? Sąd po zapoznaniu się z naszym pismem oddalił powództwo w całości. Nie było nawet innej opcji! Dziękujemy wszystkim Klientom za zaufanie!


Zobacz: Oddłużanie firm i konsumentów

Oddłużanie firm i konsumentów jest procesem, który może pomóc wielu ludziom w Polsce uwolnić się od ciężaru długów. Większość z nas choć raz w życiu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, gdzie…

Zobacz też: Pętla chwilówek- oddłużanie w Łodzi

Nie boimy się wyzwań. Dlatego, kiedy dopadła Cię pętla chwilówek- oddłużanie w Łodzi sprawnie poprowadzą mecenasi z naszej kancelarii prawnej. Oczywiście nie musisz zaprzątać sobie głowy dojazdami, ponieważ wszystkie formalności załatwimy za…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Drogi kredyt oddłużeniowy

Inna wygrana z Prokura NSFIZ:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget