Sprzedaż długów przez parabanki to częste zjawisko

5 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Cesje wierzytelności, czyli nazywając to prościej sprzedaż długów przez parabanki to częste zjawisko, z którym spotykamy się każdego dnia, broniąc naszych Klientów. Istotnie nie inaczej było w prezentowanej dzisiaj sprawie z powództwa Svea Ekonomii Cyprus. Oczywiście wierzyciel wtórny oprócz pretensji głównej w wysokości 6.261,04 zł, domagał się zapłaty ustawowych odsetek za opóźnienie i kosztów procesu. Z pewnością szanse na skuteczną obronę zdecydowanie wzrosły po tym, jak Pani Lucyna zwróciła się do naszej kancelarii oddłużeniowej po pomoc prawną. Bezsprzecznie to właśnie dzięki nam teraz może cieszyć się z wygranej. Oczywiście zanim podjęliśmy jakiekolwiek czynności prawne, poddaliśmy dokładnej analizie wszystkie dostępne dokumenty, które miały związek z tym powództwem. Przede wszystkim stwierdziliśmy, że pozywający nie posiada procesowej legitymacji czynnej, co z zasady dyskwalifikowało go, jako wierzyciela. W rezultacie uzyskaliśmy wyrok oddalający w całości roszczenie Svea Ekonomi Cyprus.   

Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu:
6.261,04 zł
Zadanie:
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt:
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Musisz wiedzieć, że sprzedaż długów przez parabanki to częste zjawisko

Sprzedaż długów przez parabanki

Ktoś, kto zaciąga kredyt w banku lub pożyczkę w instytucji pozabankowej, nie zdaje sobie sprawy, że w razie powstania przeterminowanego długu, ten może zostać zbyty na rzecz innego podmiotu. Niewątpliwie sprzedaż długów przez parabanki, o którym jednak wielu nie wie.  W związku z tym, kiedy zapłaty zaczyna dochodzić innym wierzyciel, zadłużeni wpadają w panikę i często zaciągają kolejne zobowiązania, aby spłacić dług. Bez wątpienia takie rozwiązanie jest jak najbardziej niewłaściwe, gdyż generuje jeszcze większe zadłużenie. W związku z tym, w takiej sytuacji należy zachować zimną krew i skorzystać z pomocy specjalistów w oddłużaniu z naszej kancelarii. Istotnie cały nasz zespół doskonale zna wszystkie mechanizmy kierujące rynkiem obrotu wierzytelnościami. Dlatego też wiemy, jak podejść do sprawy, gdzie miała miejsce cesja. Oczywiście najważniejsza jest analiza dokumentów, która obnaża wszelkie nieprawidłowości. Właśnie dzięki niej możemy skutecznie bronić naszych Klientów przed pozwami o zapłatę od wierzycieli wtórnych.

Nie rezygnuj z obrony, gdy Twój dług zmienia wierzyciela. Z pewnością nie wierz w to, co mówi windykacja, ponieważ bardzo często nagina fakty. Bezsprzecznie sprzedaż długów przez parabanki to często zjawisko , które może naprawdę zadziałać na Twoją korzyść. Niewątpliwe w takiej sytuacji, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z naszą kancelarią oddłużeniową. Przede wszystkim nie ulegaj presji i podejmij walkę z wierzycielem wtórnym. A kiedy sprawa trafi do sądu, broń się. Oczywiście nie rób tego sam, ponieważ podłożysz się na całego i to, co powinno zadziałać na korzyść, obróci się przeciwko Tobie. Dlatego pamiętaj, że cesja może pomóc w skutecznej obronie, którą powinni poprowadzić mecenasi z Portalu Dłużnika.

Reprezentujemy w sądzie pozwaną przez Svea Ekonomii Cyprus i wygrywamy proces o zapłatę

Po tym jak przystąpiliśmy do działania nakaz zapłaty wydany przez są, stracił swoją moc. Istotnie Svea Ekonomi Cyprus nie obroniła się przed wniesionym przez naszego mecenasa sprzeciwem. W rezultacie sędzia wydał wyrok oddalający całe roszczenie wierzyciela wtórnego.


Zobacz: Pomoc w oddłużaniu z Kancelarią Oddłużeniową

Pomoc w oddłużaniu z Kancelarią Oddłużeniową jest na wagę złota! Czy czujesz, że długi powoli zaciskają swoje szpony wokół Ciebie? Czy ciągłe telefonowanie i pogróżki ze strony wierzycieli zaczynają wpływać na Twoje…

Zobacz też: Umorzenie etapu windykacyjnego zmieni Twoje życie

Umorzenie etapu windykacyjnego jest kolejnym etapem procesu postępowania windykacyjnego, który ma na celu zakończenie procesu i umożliwienie dłużnikowi rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu. To decyzja, która może mieć duże konsekwencje dla…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprzedaż długów przez parabanki

Inna wygrana z Svea:

Sprzedaż długów przez parabanki

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget