Umorzenie etapu windykacyjnego zmieni Twoje życie

3 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Umorzenie etapu windykacyjnego jest kolejnym etapem procesu postępowania windykacyjnego, który ma na celu zakończenie procesu i umożliwienie dłużnikowi rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu. To decyzja, która może mieć duże konsekwencje dla obu stron, zarówno wierzyciela, jak i dłużnika.

Powód: Instant Money Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 6.446,91 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Umorzenie etapu windykacyjnego

Umorzenie etapu windykacyjnego

Umorzenie etapu windykacyjnego jest możliwe w kilku różnych sytuacjach. Jedną z takich sytuacji jest fakt, że wierzyciel nie jest w stanie odnaleźć dłużnika lub odzyskać należności. Może to wynikać z różnych przyczyn, takich jak brak informacji o aktualnym miejscu pobytu dłużnika, jego śmierć lub zniknięcie. W takim przypadku umorzenie jest logicznym krokiem, ponieważ nie ma sensu kontynuować postępowania, które nie daje rezultatów.

Kolejną sytuacją, w której możliwe jest umorzenie etapu windykacyjnego, jest zasiedzenie długu. Oznacza to, że od momentu, gdy dług powstał, minęło już pięć lat (w niektórych przypadkach nawet dziesięć lat) i wierzyciel nie podjął żadnych działań mających na celu odzyskanie długu. W takiej sytuacji umorzenie jest prawem dłużnika, który może skorzystać z tego postanowienia, aby uwolnić się od długów.

Inną sytuacją, w której umorzenie etapu windykacyjnego jest możliwe, jest zgoda wierzyciela na umorzenie. Może to wynikać z różnych czynników, takich jak ułatwienie dłużnikowi powrotu do normalnego życia lub przekonanie, że odzyskanie długu nie będzie już możliwe. W takim przypadku wierzyciel decyduje się na umorzenie etapu windykacyjnego, co oznacza, że dłużnik zostaje ostatecznie uwolniony od swoich zobowiązań finansowych.

Nie daj się zaszczuć windykacji

Umorzenie etapu windykacyjnego

Ważne jest jednak zauważyć, że umorzenie etapu windykacyjnego nie oznacza, że dług jest zapomniany. Dłużnik nadal pozostaje odpowiedzialny za swoje zobowiązania finansowe, ale nie jest już ścigany prawnie. To oznacza, że wierzyciel nie może już podjąć żadnych działań, aby odzyskać dług, ale dłużnik powinien zawsze pamiętać o swoim długu i mieć świadomość swoich zobowiązań.

W przypadku umorzenia postępowania windykacyjnego, dłużnik powinien być również świadomy, że takie umorzenie może mieć wpływ na jego historię kredytową. Banki i inne instytucje finansowe mogą w swoich rejestrach zaznaczyć, że dłużnik miał problemy z płaceniem swoich zobowiązań. To może utrudnić mu uzyskanie kredytu w przyszłości i może mieć wpływ na jego zdolność kredytową.

Podsumowując, umorzenie etapu windykacyjnego jest ważnym etapem w procesie postępowania windykacyjnego. Może mieć różne przyczyny i konsekwencje dla obu stron. Dłużnik powinien być świadomy, że mimo umorzenia dług nadal istnieje i może mieć wpływ na jego historię kredytową. Wierzyciel natomiast musi zdecydować, czy umorzenie jest logicznym i rozsądnym krokiem w danym przypadku, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. Zdarzają się sytuacje, gdzie np. o umorzeniach możemy zapomnieć i wierzyciel oddaje sprawę do Sądu, po czym osoba zadłużona otrzymuje sądowy nakaz zapłaty. W takim momencie należy skupić się i wysłać w ciągu 14 dni sprzeciw od nakazu zapłaty.

Umorzenie procesu windykacyjnego będzie możliwe np. po sprawie w Sądzie. Tak właśnie nasz Klient zakończył przygodę ze swoim długiem.

Wierzyciel kontra Kancelaria Oddłużeniowa. Kto wygrał?

Zacznijmy od tego, że sprawę Klienta prowadziliśmy już od momentu EPU. Teraz zakończyła się ona bezboleśnie na etapie Sądu I Instancji. Dlaczego? Dlatego, że Sąd I Instancji oddalił powództwo w całości i od naszego Klienta nie żądał żadnych opłat. Wierzyciele z nami nie zawsze mają łatwo. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy uparci i zawsze dążymy do założonego celu. Wierzyciel na etapie Sądu I Instancji wiedział doskonale, że przegra sprawę. Niepotrzebnie się pchał butami w to całe zamieszanie. Do Sądu II Instancji, czyli Sądu Okręgowego już nie oddał tematu. Nie opłacało mu się to. Nie ścigał już Klienta o nic. Umorzenie etapu windykacyjnego zakończyło się jakby to ująć w słowa „naturalnie”. Poniżej przedstawiamy wyrok Sądu I Instancji.

Pamiętajcie, wszystkie tematy są do ułożenia. Nie ma co się nawet zastanawiać. Trzeba iść do przodu i walczyć o swoje pieniądze.


Zobacz: Drogie pożyczki prywatne pociągną Cię w dół

Drogie pożyczki prywatne są bardzo ryzykowne, ale jednocześnie pociągające. Kiedy jesteśmy w potrzebie pieniędzy, często zwracamy się do instytucji finansowych, takich jak banki, aby uzyskać pożyczkę. Jednak czasami formalności, trudności z uzyskaniem…

Zobacz też: Skarga na czynności komornika

Skarga na czynności komornika wniesiona przez współpracującego z nami mecenasa, zakończyła długą walkę o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Bezsprzecznie dopiero tak radykalne kroki prawne pozwoliły, na zakończenie trwającej egzekucji. Jak widzimy, podjęto skuteczne…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Umorzenie etapu windykacyjnego

Inna wygrana z Instant Money:

 

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget