Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU

27 września 2023 przez  - Portal Dłużnika

Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU to standardowy krok, który ma prowadzić każdą zadłużoną osobę do wolności finansowej. Jak w ogóle taki sprzeciw napisać i po co? EPU to Elektroniczne Postępowanie Upominawcze (na jego temat powstanie niedługo dłuższy artykuł abyście mogli sobie przybliżyć funkcjonowanie EPU). Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU jest tak samo konieczny, jak sprzeciw od nakazu zapłaty, który kierujemy do Sądu I Instancji.

Powód: mBank S.A.
Wartość przedmiotu sporu:
2.597,27 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Kiedy zaczyna się przygoda z EPU?

Nie ma jakiegoś ogólnie ustalonego terminu. Wierzyciele zawsze na początku kierują sprawę do Sądu Rejonowego w Lublinie VI Wydział Cywilny – właśnie nazywany EPU. Na temat EPU pisaliśmy już trochę artykułów ale jest to temat ważny i każdy dłużnik powinien zapoznać się z nim.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU

Droga jest dość prosta. Najpierw wierzyciel składa wniosek o wydanie nakazu zapłaty osobie, która nie spłaciła pożyczki, kredytu, czy innego swojego zobowiązania. Następnie Sąd Rejonowy Lublin Zachód w Lublinie, właśnie EPU zapoznaje się z dokumentacją złożoną przez wierzyciela i albo wydaje nakaz zapłaty albo stwierdza, że nie ma podstaw do wydania nakazu zapłaty i postępowanie zostaje umorzone. W momencie, kiedy nakaz zapłaty zostanie wydany, możemy liczyć się, że listonosz przywita nas z takim nakazem zapłaty. Oczywiście wszystko wysyłane jest listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Osoby, które posiadają konto na EPU mogą śmiało śledzić losy swoich zobowiązań. Są jednak tacy, którzy w ogóle nie zamierzają zagłębiać się w temat i psuć sobie nerwów, co jest całkowicie normalnym posunięciem z ich strony.

W przypadku, kiedy otrzymamy nakaz zapłaty mamy 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU można napisać samemu albo skorzystać z naszych gotowych wzorów, które były wielokrotnie umieszczane na naszej stronie internetowej. Proponujemy raczej to drugie rozwiązanie bo napisanie samemu takiego sprzeciwu też do łatwych nie należy. W przypadku, kiedy nie macie na to chęci, czasu ani cierpliwości, jesteśmy w stanie Wam pomóc w przygotowaniu takiego sprzeciwu.

Co sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU powinien zawierać?

Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU powinien zawierać: dane pozwanego, dane powoda, sygnaturę sprawy. Informację kiedy nakaz zapłaty został wydany przez Sąd oraz informację, kiedy nakaz zapłaty został przez Was fizycznie odebrany. Następnie możecie śmiało zawrzeć informację, że zaskarżacie wydany nakaz zapłaty w całości i wnosicie o umorzenie postępowania. Uzasadnienie należy napisać konkretnie i krótko, jak na przykład: Kwestionuję powództwo zarówno co do zasady, jak i wysokości. Swoje stanowisko procesowe rozszerzę w późniejszym czasie, po zapoznaniu się z dowodami uzupełnionymi przez powoda przed Sądem Rejonowym. Następnie należy podpisać się własnoręcznie i wysłać do Sądu w Lublinie 2 kopie również listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU

Brzmi skomplikowanie? Jeśli tak, to nie martwcie się! Napiszemy za Was taki sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU, tak jak to zrobiliśmy w przypadku Pani Wiktorii. Pani Wiktoria oddała nam do obsługi swoje sprawy od samego początku. Powiedziała nam jasno, że nie ma na to czasu ani chęci. Po otrzymaniu sądowego nakazu zapłaty EPU, my złożyliśmy sprzeciw. Sąd ze względu na skuteczny sprzeciw umorzył postępowanie. Później czekaliśmy, jak wyrok się uprawomocni i w systemie przyjmie status umorzenie prawomocne. Na tym etapie sprawę wygraliśmy.

Pamiętajcie, że wierzyciel po EPU może śmiało składać wniosek do Sądu Rejonowego, czyli Sądu I Instancji właściwego dla miejsca Waszego zamieszkania. W tym przypadku również tak było. Wierzyciele często pilnują terminu aby to zrobić, ponieważ mają 3 miesiące. Jeśli tego nie zrobią w określonym czasie, to temat się zamyka.

W przypadku Pani Wiktorii, wierzyciel oddał sprawę dalej. Otrzymała sądowy nakaz zapłaty a my tradycyjnie złożyliśmy znowu w ciągu 14 dni od odebrania nakazu zapłaty nasz sprzeciw. Sąd I Instancji oddalił powództwo w całości. Wygraliśmy sprawę. Brak kosztów procesu oraz brak odsetek. Dalej wierzyciel nie podjął walki z nami, ponieważ stał na przegranej już pozycji.

My z takiego obrotu sprawy bardzo się cieszymy, a Wy?


Zobacz: Sprawdzona pomoc w oddłużaniu chwilówek

Zobacz też: Kredyt konsolidacyjny na oddłużenie komornicze

Kredyt konsolidacyjny na oddłużenie komornicze to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemami finansowymi. Zdecydowanie się na środki takie jak ta pomoże zminimalizować presję finansową powodowaną przez dług komorniczy.…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU

Inna wygrana z mBank:

 

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget