Kredyt oddłużeniowy to zły pomysł

Zanim Pan Filip nawiązał z nami współpracę, zastanawiał się czy w jego przypadku kredyt oddłużeniowy, będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak zanim wystąpił z wnioskiem do banku, skonsultował się ze specjalistom w oddłużaniu z naszej kancelarii oddłużeniowej. Chociaż jego BIK jeszcze wtedy był czysty i na pewno otrzymałby finansowanie, nie zaleciliśmy takiego rozwiązania. Istotnie analizując jego sytuacją, doszliśmy do wniosku, że dług jest wysoki i to, co otrzyma od banku, nie pokryje wszystkiego. W związku z tym, zaleciliśmy wstrzymanie się od zaciągania jakikolwiek nowych zobowiązań i skupienie się na tych, które już posiada. Oczywiście teraz prowadzimy oddłużanie Pana Filipa i reprezentowaliśmy go w sporze o zapłatę z powództwa Efficenter. W wyniku podjętych czynności prawnych, sąd wydał wyrok oddalający w całości roszczenie wierzyciela wtórnego.

Powód: Efficenter Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 4.769,03 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa, wniesienie apelacji
Uzyskany efekt: Apelacja uwzględniona w całości, brak odsetek, brak kosztów procesów 

Czy kredyt oddłużeniowy pomoże wyjść z długów?

Zatem, czy kredyt oddłużeniowy pomoże każdemu wyjść z długów? Niewątpliwie odpowiedź na to pytanie, nie będzie jednoznaczna. Ponieważ w przypadku posiadania dwóch czy trzech zadłużeń, konsolidacja może okazać się dobrym rozwiązaniem. Z pewnością, kiedy pozwoli to na spłatę istniejącego zadłużenia, a raty nie wyczyszczą budżetu, można pomyśleć o takim rozwiązaniu. Jednak wszystko zaczyna wyglądać zupełnie inaczej, kiedy konsument stoi na granicy niewypłacalności lub ją przekroczył. Bez wątpienia po pierwsze bank odmówi finansowania, a po drugie każde nowe obciążenie, to bolesny strzał w kolano. Dlatego zawsze podkreślamy, że poważne decyzje finansowe, powinno konsultować się z dobrym doradą finansowym. Godnym uwagi jest fakt, że w przypadku, kiedy powstaną długi, ten doradca powinien dodatkowo specjalizować się na oddłużaniu.

Sąd uwzględnia naszą apelację w sprawie z Efficenter

Czy sąd rejonowy wydając wyrok zasądzający może się mylić? Oczywiście, że tak i potwierdza to wyrok, wydany przez sąd II instancji, po wniesionej przez nas apelacji. Powództwo Efficenter zostało oddalone.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Kredyt oddłużeniowy

Inna ostatnio wygrana sprawa z Efficenter:

Kredyt oddłużeniowy