Kłopoty finansowe można opanować

Uważajcie na co wydajecie pieniądze i od kogo pożyczacie, a unikniecie długów. Nie znamy lepszego sposoby, aby nie wpaść w kłopoty finansowe, które zburzą Wasze ustabilizowane życie i mogą doprowadzić nawet do rozpadu rodziny. Pani Monika otarła się o rodzinną tragedię, ale na szczęście stanęła na nogi i zawalczyła o swoją przyszłość. Tym razem prezentujemy sprawę z powództwa Mikrokasa o zapłatę 13.855,54 zł. Sąd I instancji zasądził wszystko jak leci, ale my po analizie uzasadnienia w sprawie, uznaliśmy, że mamy podstawy do apelacji, Zaskarżyliśmy wydane orzeczenie i w II instancji, uzyskaliśmy wyrok znacząco ograniczający powództwo Mikrokasa. Wszystkie nienależne pożyczkodawcy opłaty, zostały oddalone w apelacji.  

Powód: Mikrokasa S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 13.855,54 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa w sądach I i II instancji
Uzyskany efekt: Dopłata 6.054,21 zł, uwzględnienie apelacji w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu

Racjonalne gospodarowanie pieniędzmi może zakończyć kłopoty finansowe

Trudno obecnie jest żyć bez posiłkowania się zewnętrznym finansowaniem. I robi to wielu Polaków, zaciągając chociażby kredyty w bankach. Ale nie wszyscy mają z tego powodu kłopoty i nie wpadają w długi. A dlaczego? Ponieważ podchodzą do tego bardzo racjonalnie i patrzą także w przyszłość. Mierzą siły na zamiary i zostawiają sobie spory wentyl bezpieczeństwa, który zagwarantuje im stabilizację w chwili ewentualnego kryzysu. Wiemy, że nie jest to łatwe, ponieważ nie mieliśmy wszyscy w szkole lekcji związanych z finansami i bankowością. Ale są doradcy finansowi, którzy mogą udzielić nam wsparcia, bardzo dokładnie zbadać naszą zdolność kredytową i przedstawić jak będzie wyglądał cały proces finansowania i spłaty. I przede wszystkim sami uważajcie, na co wydajecie i od kogo pożyczacie pieniądze.

Sąd II instancji zmienia wyrok sądu rejonowego

Prezentowana dziś sprawa trafiła do sądu okręgowego. Dopiero sędziowie na etapie apelacji dostrzegli zasadność podnoszonych zarzutów i zdjęli wysokie koszty pożyczki zasądzone przez sąd I instancji. Poniżej wyrok w tej sprawie.

Więcej spraw z Mikrokasa znajdziesz tutaj: https://portal-dluznika.pl/?s=mikrokasa&submit=

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Kłopoty finansowe

Kłopoty finansowe