Rozdzielność majątkowa i sprawa z Nobiles

W przypadku Pani Alicji, rozdzielność majątkowa ustanowiona wiele lat temu, pozwoliła jej na spokojniejsze podejście do zadłużenia. W związku z tym, sprawa z powództwa Nobiles o zapłatę 10.305,00 zł, nie mogła zagrozić części majątku, który należał do jej męża. Niewątpliwie nawet w przypadku egzekucji komorniczej, pozwanej nie groziła utrata części dorobku życia. Oczywiście to w żadnym wypadku nie powstrzymało jej, aby walczyć w sądzie z firmą pożyczkową. Wniosła sprzeciw od nakazu zapłaty, wdała się w spór i oczywiście podjęła się tej nierównej walki. Dziś mamy efekty tych działań. Powództwo podmiotu finansowego zostało oddalone w całości. Poniżej wyrok w tej sprawie.

Powód: P.U.H. Nobiles 2 S.C.
Wartość przedmiotu sporu: 10.305,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Rozdzielność majątkowa, czy wspólny majątek. Co jest bezpieczniejsze dla małżonków?

Odpowiedź na powyższe pytanie wcale nie jest prosta. W rezultacie wszystko zależy od wzajemnych ustaleń małżonków. Oczywiście ma to także ścisły związek z ich świadomością związaną z ryzykiem finansowym, które wiąże się z zaciąganiem pożyczek lub kredytów na różne cele. Niewątpliwie zaletą takiego stanu prawnego jest to, że w przypadku, kiedy jeden z nich wpadnie w długi, drugi może być spokojny o to, co należy tylko do niego. Rozdzielność majątkowa, chroni wówczas nawet przed egzekucją komorniczą, która może być prowadzona z majątku dłużnika lub części wspólnej. Bez wątpienia jest to bezpieczne rozwiązanie, pozwalające ochronić dużą część posiadanych dóbr. Obecnie obserwujemy coraz więcej tego typu rozwiązań.

Wygrana z P.U.H. Nobiles 2

Sprawa z Nobiles jest pierwszą, którą Pani Alicja wygrała, ale fakt, że zakończyła się pełnym sukcesem dał pozwanej nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Niebawem będziemy publikować kolejne wyroki dotyczące Pani Alicji. Czekamy na ich uprawomocnienie.

Więcej wygranych spraw z PUH Nobiles 2 znajdziesz tutaj: https://portal-dluznika.pl/?s=nobiles&submit=

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Rozdzielność majątkowa

Rozdzielność majątkowa