Ograniczone powództwo Provident i brak kosztów procesu

Kolejna obrona procesowa przed pozwem o zapłatę długu, która przyniosła naszemu Klientowi wymierne oszczędności i zmniejszenie zadłużenia. Mecenas z naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, reprezentował Pana Mikołaja w sporze z powództwa spółki Provident, która dochodziła zapłaty 5.839,78 zł i oczywiście wnosiła o obciążenie pozwanego kosztami procesu. Gdyby mężczyzna poddał się bez walki, wierzyciel zainkasowałby całkiem ładną sumkę, ale on nie dał za wygraną i poprosił naszą kancelarię o pomoc prawną. Po zapoznaniu się z dokumentami, wiedzieliśmy, że zadziałanie w kierunku oddalenia, będzie w zasadzie niemożliwe, więc bardziej skupiliśmy się na zarzutach wskazujących na zawyżone roszczenie. I jak można zobaczyć na wyroku wydanym przez sąd, który prezentujemy poniżej, urwaliśmy 3.081,72 zł z pretensji głównej i wyzerowaliśmy koszty procesowe. Ograniczone powództwo Provident kończy sprawę.

Powód: Provident Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 5.839,78 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata do niespłaconego kapitału pożyczki 2.758,06 zł, oddalenie w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu

Mierz siły na zamiary i nie rzucaj się z motyką na słońce

Powyższe słowa jak ulał pasują do naszej pracy oddłużeniowej. Każdego dnia mierzymy, ważymy, czyli analizujemy i ustalamy strategię, wyprowadzanie naszych Klientów z długów. Musimy pilnować się, aby nie poniosła nas ułańska fantazja i ryzyko, które jest wkalkulowane w nasze działania, nie poszło za daleko. Wszystko musi mieścić się w granicach zdrowego rozsądku, aby nie spowodowało niepotrzebnych strat.

Dlatego zawsze bardzo rozważnie podchodzimy do każdej sprawy i nie wykonujemy kroków, które mogłyby okazać się niekorzystne do osoby, którą oddłużamy. Oczywiście, że czasami Klient, którego wyprowadzamy z długów, musi ponieść koszty związane z wydanym wyrokiem. Ale staramy się, aby był przygotowany i na taką ewentualność tam, gdzie sprawa nie wygląda za dobrze. Dlatego mierzymy siły na zamiary i nie rzucamy się z motyką na słońce, oddłużając naszych Klientów, unikając w ten sposób zbędnego ryzyka.

Ograniczone powództwo Provident

Ograniczone powództwo Provident i spłata samego kapitału zamyka spór o zapłatę z tą spółką pożyczkową. Poniżej wyrok. Komentarz jest zbędny.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Ograniczone powództwo Provident