Do mecenasów z naszej kancelarii oddłużeniowej docierają sygnały, że konsumenci, którzy nie spłacili swoich zobowiązań w instytucjach pozabankowych, które zamknęły swoją działalność, łudzą się, że te nie będą dochodziły od nich zapłaty. Tak się nie stanie, a przykładem na to niech będzie spółka Optima, która od końca 2017 roku nie udziela pożyczek, jednak nadal ściga swoich dawnych Klientów. Czy robi to zasadnie i zgodnie z prawem, to jest już inną kwestią, którą pozostawcie do rozstrzygnięcia ekspertom z Portalu Dłużnika. Firma pożyczkowa nie anuluje długu. Przeprowadziliśmy więc naszego Klienta przez sądy obu instancji, aby uzyskać w apelacji wyrok na jego korzyść. Sąd II instancji w całości uwzględnił apelację Pana Tomasza, oddalając powództwo Optima w całości.

Powód: Optima Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 1.745,43 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa w sądzie I i II instancji
Uzyskany efekt: Uwzględnienie apelacji naszego Klienta w całości , brak odsetek, brak kosztów procesu

Firma pożyczkowa zawiesza działalność? Nie licz na to, że Twój dług zniknie

Po wejściu  najnowszej ustawy zmniejszającej dopuszczalne koszty udzielanych kredytów i pożyczek, obserwujemy, że już kilka firm z rynku pozabankowego zawiesiło swoją działalność, uznając, że nie będzie ona opłacalna. W związku z tym u niektórych Klientów tych podmiotów, obudziła się nadzieja, że może upiecze się im i nie będą musieli spłacać pożyczek. Niestety musimy tutaj z całą stanowczością ostudzić gorące głowy i uświadomić, że nikt dłużnikowi nie będzie miał zamiaru anulować długu. Pożyczkodawca będzie nadal prowadził działania w celu odzyskanie tego, co w jego ocenie jest mu należne. Jedynym wyjściem, które rzeczywiście realnie pozwoli uwolnić się od dochodzonego roszczenie i wykazać, że dług jest niezasadny, będzie obrona ze specjalistyczną pomocą prawną, którą możecie Państwo otrzymać w naszej kancelarii Portal Dłużnika.

Firma pożyczkowa nie anuluje długu

Firma pożyczkowa nie anuluje długu. Nasz Klient przekonał się o tym na własnej skórze. Optima nie prowadząca już działalności pożyczkowej, nie zamierzała odpuszczać dawnym Klientom. Ale dzięki naszej pomocy, wyszedł z tej sprawy suchą stopą.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Firma pożyczkowa nie anuluje długu