• Home
  • Aktualności
  • Ugoda czy obrona procesowa? Konsekwencje mogą słono kosztować

Ugoda czy obrona procesowa? Konsekwencje mogą słono kosztować

Ugoda czy obrona procesowa? Jedno i drugie narzędzie jest wykorzystywane przez mecenasów z naszej kancelarii prawnej w procesie oddłużania. Decyzja, w którą stronę pójdziemy, musi znaleźć odzwierciedlenie w faktycznym stanie sprawy. Na przykładzie prezentowanego dzisiaj sporu z Getin Noble Bankiem, gdzie było dwoje pozwanych widać, że trzeba wiedzieć co się w życiu robi. Konsekwencje mogą słono kosztować.

Powód: Getin Noble Bank S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 11.392,89 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Ugoda czy proces? W którą stronę powinniśmy pójść?

Prowadząc oddłużanie naszych Klientów, działamy wielotorowo. Nie skupiamy się tylko na obronie procesowej, ponieważ wykorzystując tylko to narzędzie, nie moglibyśmy działać kompleksowo i z korzyścią dla zadłużonych. Tam, gdzie są ku temu mocne przesłanki, mówiące o tym, że roszczenie jest zasadne, idziemy w ugodę, a tam gdzie widzimy szansę na skuteczna obronę w sądzie, idziemy w proces. I w tym miejscu znowu kłania się zasada, o której bardzo często piszemy w naszych artykułach. A mianowicie, przed podjęciem tak kluczowej decyzji, należy bezwzględnie poddać analizie dokumenty w sprawie. Takowej analizy powinni dokonać nie przypadkowi mecenasi, ale ci specjalizujący się w oddłużaniu. Najbardziej nieodpowiedzialna decyzja to ta, kiedy dłużnik nie znający się na prawie, sam godzi się na warunki proponowane przez bank. Często kończy się to ogromnymi kłopotami i niemożnością wywiązywania się z podpisanej ugody. A stąd prosta droga do sądu, przegrania sprawy i w konsekwencji egzekucji komorniczej z majątku zadłużonego.

Ugoda czy obrona procesowa?

Pan Eryk skorzystał ze specjalistycznej pomocy w oddłużaniu mecenasów z Portalu Dłużnika. Nie popełnił błędu jak jego żona i nie zgodził się na podpisanie ugody z bankiem. Gdy oboje Państwo zostali pozwani podjęliśmy się obrony. W przypadku pozwanego ugoda w zasadzie przekreśliła szanse na wygraną, u naszego Klienta wręcz przeciwnie. Ugoda czy obrona procesowa? Dobrze skonsultować się z mecenasami, którzy mają pojęcie o tego typu sprawach.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Ugoda czy obrona procesowa