Do naszej kancelarii oddłużeniowej trafiła kolejna sprawa z powództwa wierzyciela wtórnego. Tym razem przedmiotem sporu była kwota 6.519,14 zł, która widniała na nakazie zapłaty wydanym przez sąd. Pan Mirek od razu zareagował i nawiązał z nami współpracę. Po otrzymaniu i przeanalizowaniu dokumentów, podjęliśmy odpowiednie kroki, aby wykazać w pismach procesowych, to co naszym zdaniem przedstawiał faktyczny stan sprawy. Efekt? Svea przegrywa w sądzie kolejną sprawę.

Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu: 6.519,14 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Wierzyciel wtórny bardzo szybko uruchamia procedurę sądową

Dlaczego tak się dzieje, że wierzyciel pierwotny czasami przez długie miesiące a bywa, że i lata, prowadzi działania windykacyjne w celu odzyskania długu i nie podejmuje ostrzejszych kroków. Gdy ma miejsce cesja i nasze zobowiązanie trafia do wierzyciela wtórnego, ten bardzo szybko inicjuje postępowanie sądowe. W tym miejscu należy wyjaśnić, że oba podmioty zarabiają w inny sposób. Pożyczkodawca udziela pożyczek i zarabia na wysokich kosztach prowizji, odsetkach i innych pakietach. Pomiot skupujący wierzytelności, czerpie zyski z tego co jest w stanie wycisnąć z zakupionych długów. A tą wyciskarką jest właśnie sąd, który wydaje nakazy zapłaty i niestety, nadal wielu pozywanych pozostaje biernych, nie próbując się bronić. Finalnie rolę egzekutora przejmuje komornik.

Dlatego niech nas nie dziwi, że po cesji nasz dług bardzo szybko trafia do sądu. Wierzyciel wtórny nie ma czasu, ani nie ma zamiaru trwonić pieniędzy na prowadzenie kosztownej windykacji. On potrzebuje jak najszybciej zarobić na długu, który kupił za ułamek jego nominalnej wartości. A czy jest on zasadny? Czy jest należny wierzycielowi wtórnemu? Tę ocenę zostawcie Państwo naszym ekspertom w oddłużaniu.

Svea przegrywa w sądzie

Cesja do Svea Ekonomi okazała się dla naszego Klienta zbawienna. A jeszcze w rękach naszych ekspertów obrobiona jak bezcenny kamień, zaprowadziła nas do wygranej w sądzie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Svea przegrywa w sądzie