Wielu naszych Klientów skorzystało z limitu odnawialnego jaki oferował Euroloan Consumer Finance. Potem o zwrot długu zaczął upominać się Mash Poland. Jest to ta sama firma pożyczkowa z siedzibę w Finlandii, ale obecnie finansowania udziela właśnie Mash Poland. To zamieszanie musieliśmy wyjaśnić naszej Klientce, zanim przystąpiliśmy do obrony przed nakazem zapłaty, który otrzymała z sądu. Jak zawsze profesjonalne podejście naszych specjalistów w oddłużaniu do sprawy sprawiło, że sąd po zapoznaniu się z wniesionymi zarzutami, oddalił powództwo w całości.

Powód: Mash Poland Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 2.525,68 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Czy finansowanie w formie limitu odnawialnego jest bezpieczne?

Limit odnawialny przyznany przez bank, czy instytucję pozabankową, może wydawać się bardzo wygodną formą rezerwy finansowej. W zasadzie trudno się z tym nie zgodzić. Leży sobie spokojnie gotówka, z której w przypadku nagłej potrzeby możemy skorzystać. Ale pod warunkiem, że robimy to rozsądnie i co najważniejsze mamy zaplecze finansowe, pozwalające na wyrównanie salda.W zasadzie ta jak i inne formy kredytowania są dobre, ale tylko dla tych konsumentów, którzy nie mają poważniejszych kłopotów finansowych. Biorą, spłacają i dalej żyją szczęśliwie. Natomiast dla kogoś kto już wpadły w długi, nie ma najmniejszego znaczenia, gdzie i w jakiej formie zdobędzie następne pieniądze, które i tak pójdą na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. W takim przypadku, żadna forma pożyczania nie będzie właściwym wyjściem z trudnej sytuacji. Każda następna pożyczka, udzielony kredyt czy otwarty limit odnawialny, będzie tylko pogłębiał zadłużenie i zapętlał dłużnika jeszcze bardziej.

Z każdej formy finansowania możemy korzystać, ale tylko pod warunkiem, że mamy 100% pewność, że będziemy w stanie je spłacić, zachowując płynność finansową.

Wygrana sprawa w sądzie z Mash Poland

W przypadku pozwu Mash Poland po analizie dokumentów, doszliśmy do wniosku, że nasza Klientka została niesłusznie pozwana. Przedstawiliśmy nasze stanowisko w pismach procesowych. Sąd zgodził się z zawartymi tam argumentami i oddalił roszczenie pozywającego.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Mash Poland