Nieduża pożyczka w Creditstar zmieniła się dla Pana Wiesława w poważny problem. W końcu została sprzedana do Heimondo i trafiła do E-sądu. To tam wierzyciel wtórny złożył pozew o zapłatę. Zajęliśmy się sprawą, gdy Klient dostarczył nam pozew i nakaz zapłaty Heimondo. Sąd uwzględnił wniesione zarzuty i oddalił roszczenie w całości.

Powód: Heimondo Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 1.046,80 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Mała pożyczka na szybkie wydatki? Czy to na pewno dobry pomysł?

Robi się coraz chłodniej, a my zaglądamy do szafy i stwierdzamy, że wiszą tam same stare łachy. Przydałoby się lekkie odświeżenie garderoby a z kasą cienko. Więc może by tak wziąć małą pożyczkę w firmie pozabankowej? Szybka decyzja i nowy płaszczyk już jest u nas w domu. Na chwilę z tego szczęścia zapomnieliśmy, że trzeba będzie jednak spłacić to co pożyczyliśmy, bo przecież instytucje finansowe nie dają nic za darmo. Męczymy się i coś tam wpłacamy pożyczkodawcy, bo przecież nie mamy za dużo pieniędzy, a trzeba za coś żyć i płacić rachunki.  W końcu wierzyciel traci cierpliwość i albo sam idzie do sądu lub sprzedaje nasz dług. Jeżeli ma miejsce to drugie czyli cesja, możemy czuć się wręcz uprzywilejowani, ponieważ w takim przypadku o wiele łatwiej, chociaż nie zawsze, można wykazać w sądzie niezasadność roszczenia. Ale tak czy siak po prostu mamy poważny problem, który nie jednemu zamienił życie w koszmar.

Dlatego zanim weźmiesz pożyczkę, zastanów się dziesięć razy, czy będzie to warte tego co może potem Cię spotkać.

Nakaz zapłaty Heimondo

Spór o zapłatę z Heimondo znalazł na szczęście dobre zakończenie. A to tylko dlatego, że Pan Wiesław zwrócił się do Portalu Dłużnika o pomoc. Nakaz zapłaty Heimondo utracił moc, sprawa trafiła do sądu rejonowego, który wydał wyrok oddalający powództwo w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

nakaz zapłaty Heimondo