Kiedy wierzyciel wtórny występuje do sądu z pozwem o wydanie nakazu zapłaty najczęściej go otrzymuje. Brak reakcji pozwanego spowoduje, że straci on szansę na obronę, wydając sam na siebie wyrok. Bo jak inaczej można to nazwać, kiedy dajemy przyzwolenie na to, aby dochodzono od nas zapłaty długu po uwzględnieniu stanowiska tylko jednej strony, a konkretnie strony wnoszącej pozew. Pani Renata nie do końca zdawała sobie z tego sprawę, ale na szczęście poszukała informacji w internecie i znalazła stronę naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika. Po lekturze zamieszczanych artykułów już wiedziała co ma robić i gdzie szukać pomocy. Została naszą Klientką i jak widać nie będzie żałowała tej decyzji. Dziś wygrana w sądzie z Ultimo. Nasi specjaliści w oddłużaniu tak poprowadzili sprawę o 6.905 zł, że sędzia orzekający po zapoznaniu się z naszymi zarzutami nie miał wątpliwości, która strona w tym sporze ma rację. Oddalił w całości powództwo wierzyciela wtórnego już na pierwszej rozprawie.

Powód: Ultimo Portfolio Investment
Wartość przedmiotu sporu: 6.905,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Suma zobowiązania rośnie, a dłużnik nie ma pojęcia co się dzieje

Przeciętny Kowalski nie ma pojęcia jak działa system polegający na udzielaniu pożyczek, a potem ich sprzedawaniu. Dziwi się widząc jak kwoty jego długu z miesiąca na miesiąc rosną w zastraszającym tempie. I nie jest to równowartość ustawowych odsetek za opóźnienie, lecz tylko znane firmom pożyczkowym i podmiotów skupującym długi koszty, które w żaden racjonalny sposób nie znajdują odniesienia do faktycznego zadłużenia. A tym  bardziej do zapisów zawartych w ustawie, która określa dopuszczalne koszty związane z obsługą zobowiązania.

Nie ma znaczenia czy dotyczy to wierzyciela pierwotnego czy wtórnego. Jeden i drugi musi działać zgodnie z prawem i w razie pozwania dłużnika, ma obowiązek wykazania długu, jego wysokości oraz określenia skąd wzięła się dochodzona pozwem kwota. Ale do tego możemy dojść dopiero wtedy, gdy pozwany zwróci się o konsultację prawną do specjalistów z Portalu Dłużnika. Wszystko najpierw przeanalizujemy, a potem wyjaśnimy. I jeżeli podejmiemy współpracę, zrobimy wszystko, aby nie dać przyzwolenia na wyciśnięcie z dłużnika ostatnich soków.

Wobec wszechobecnych nadużyć jakich dopuszczając się podmioty finansowe, tylko profesjonalna pomoc w oddłużaniu będzie w stanie zagwarantować Państwu skuteczną pomoc.

Wygrana w sądzie z Ultimo

Dziś kolejna wygrana w sądzie z Ultimo. Reprezentowaliśmy naszą Klientkę w sporze o blisko 7.000 zł nie licząc odsetek i kosztów procesu. Sprawa zakończyła się oddaleniem przez sąd powództwa w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wygrana w sądzie z Ultimo