Windykacja polubowna, określana jako miękka, prowadzona przez firmę Kruk w prezentowanej sprawie na szczęście nie przyniosła rezultatów. Ugoda z Prokura, do której przez wiele miesięcy namawiał Kruk przekreśliłaby szanse na wygraną w sądzie. Pan Zdzisław nie czekając na cud, zaczął intensywnie szukać w internecie pomocy i jak widać znalazł ją w naszej kancelarii oddłużeniowej. Po zapoznaniu się z materiałami prezentowanym na stronie Portal Dłużnika, wykonał telefon i tak został naszym Klientem. Reprezentując go w sądzie w sporze z Prokura, wykazaliśmy skuteczność podejmowanym przez nas czynności. Powództwo zostało przez sąd oddalone w całości, co nie pozostawiło złudzeń po czyjej stronie w tej sprawie była racja.

Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 11.255,04 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak kosztów procesu, brak odsetek

Czy dłużnik musi być windykowany?

W zasadzie odpowiedź na zadane wyżej pytanie jest bardzo prosta. Nie, proszę dłużnika, nie muszą być wobec Ciebie prowadzone tak uciążliwe działania windykacyjne w postaci kilkudziesięciu telefonów, smsesów, czy codziennych maili, których treści są często wysoce niestosowne. Nie muszą odwiedzać Cię w mieszkaniu windykatorzy terenowi, ani roznosić po sąsiadach karteczek. Tak zwana windykacja polubowna czyli miękka może zacząć i zakończyć się na kilku listach od wierzyciela. Zdarza się, że czasami jest to nawet tylko jedna informacja wzywająca do zapłaty długu, wysłana za pośrednictwem poczty. Sprawa równie dobrze może trafić od razu do sądu, co też jednak jest formą windykacji tak zwanej twardej. Ale Ci, którzy posiadają długi przekonali się na własnej skórze jak większość wierzycieli wręcz uwielbia dręczyć i poniżać dłużników, nawet kiedy roszczenie. Którego się domagają nie znajduje pokrycia w rzeczywistości. Wiedzą, że często właśnie w ten sposób wskórają więcej niż na drodze sądowej.

Ugoda z Prokura nie doszła do skutku, a powództwo upadło w całości

Ugoda z Prokura na szczęście nie doszła do skutku, a nakaz zapłaty wydany przez sąd na rzecz Prokura został uchylony i przepadł. A wszystko to dzięki specjalistycznej pomocy w oddłużaniu, którą prawnicy z Portalu Dłużnika otoczyli naszego Klienta. Dług, który Fundusz nabył od banku też już nie ma dla Pana Zdzisława znaczenia. Sąd I instancji na podstawie przedstawionego przez nas stanowiska w sprawie, wydał wyrok oddalający roszczenie Prokura. Czekamy na uprawomocnienie się wydanego orzeczenia, a w razie wniesienia przez powoda apelacji, będziemy nadal bronili racji naszego Klienta.

Inne sprawy z Prokura można zobaczyć TUTAJ

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Ugoda z Prokura