Najpierw windykacja Alior Bank a później sprawa w sądzie

Wypowiedziana umowa kredytowa stała się przedmiotem sporu między Alior Bankiem a naszym Klientem, którego reprezentowali w sądzie nasi specjaliści w oddłużaniu. Nakaz zapłaty na prawie 79000 zł całkowicie rozwalił system i wystawił na próbę nerwy Pana Tadeusza. Mężczyzna nawiązał z nami kontakt telefoniczny, znajdując numer telefonu na stronie naszej kancelarii Portal Dłużnika. Jak sam powiedział po wygranej sprawie: „Spadliście mi jak gwiazdka z nieba…” A potem przyznał, że nie dawał do końca wiary w nasze słowa, kiedy mówiliśmy, że widzimy szansę na oddalenie przez sąd roszczenia. Klienci mogą wątpić, nie dowierzać, a naszą rolą jest robić swoje i udowadniać po czyjej stronie leży racja. I tym razem skutecznie obroniliśmy naszego Klienta przed roszczeniem Alior Banku. Sąd wydał wyrok oddalający powództwo w całości.

Wierzyciel: Alior Bank S.A.
Wysokość długu: ok. 79.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Windykacja Alior Bank i pozew

Czy warto czekać na sąd? W zasadzie to dłużnik musi podjąć ostateczną decyzję, czy chce podjąć ryzyko związane z obroną w sądzie. Bo przecież w razie przegranej będzie tym, który poniesie wszystkie koszty. A, że powództwa banków są najczęściej na wysokie kwoty, więc i stawka w grze ma o wiele większy kaliber. Tylko, czy dłużnik ma wyjście? Czy zawsze Bank gotów jest podpisać ugodę?

Najważniejszym krokiem przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinna być konsultacja ze specjalistami w oddłużaniu z Portalu Dłużnika. Oni przekopią wszystkie dokumenty i będą w stanie wskazać właściwy kierunek. Wypowiedzenie umowy w żaden sposób nie zamyka drogi do podjęcia różnych rozwiązań, które będą korzystne dla dłużnika. Jeżeli okaże się, że spór w sądzie niesie za sobą zbyt duże ryzyko, wówczas najrozsądniejsze będzie podjęcie negocjacji. Tylko dzięki nim można doprowadzić do porozumienia i podpisania ugody, która pozwoli spokojnie spłacić to co należne wierzycielowi. Niektóre banki właśnie w chwili postawienia kredytu w stan natychmiastowej wymagalności, dopiero skłonne są do dialogu. Dlatego ta czynność czasami może być nawet korzystna, ponieważ pozwoli przy mądrze prowadzonych negocjacjach osiągnąć konsensus, pozwalający na spłatę zobowiązania na o wiele korzystniejszych warunkach.

Wygrana w sądzie I instancji

Nasz klient przez długie miesiące starał się porozumieć z Bankiem. Niestety windykacja Alior Bank była głucha na tego typu propozycje, a wysuwane warunki były absurdalne. Jak bowiem dłużnik miałby spłacać raty wyższe niż te które doprowadziły do wypowiedzenia umowy kredytowej?! Kiedy po zapoznaniu się z dokumentami nie mamy wątpliwości, że spór w sądzie będzie najlepszym rozwiązaniem takowe zalecamy. W dzisiejszej sprawie ponownie nasz oddłużeniowy nos nas nie zawiódł. Nasz Klient nie zapłaci Alior Bank 79000 zł, ponieważ sąd oddalił roszczenie w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Windykacja Alior Bank

Telewizja Oddłużeniowa

x