Dług sprzedany do Eques Creditum

Broniąc naszych Klientów przed pozwami wierzycieli, specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika wykorzystują wiedzę zdobytą podczas wieloletniej pracy w oddłużaniu. Nieustannie też śledzimy wszelkie nowości i zmiany w prawie. Musimy być zawsze na bieżąco, aby skutecznie bronić osoby zadłużone. Poniżej kolejny dług sprzedany do Eques Creditum i kolejny wyrok oddalający to roszczenie. Ponownie nasi prawnicy wykazali bezzasadność roszczenia.

Wierzyciel: Eques Creditum FIZNFS
Wysokość długu: ok. 4.700,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dłużnik powinien zostać powiadomiony o cesji

No właśnie, pożyczkobiorca wobec, którego pożyczkodawca prowadzi działania windykacyjne, a następnie sprzedaje jego pożyczkę, powinien być o tym fakcie poinformowany listownie. Nie mówimy tutaj o pytaniu o zgodę dłużnika na zbycie jego zobowiązania, ponieważ takowej wierzyciel nie potrzebuje, ale o samym fakcie sprzedaży długu innemu podmiotowi.

Wielu naszych Klientów uniknęłoby zaskoczenia i niepotrzebnego, dodatkowego lęku. A właśnie nic bardziej nie przeraża dłużników jak sytuacja, kiedy odbierają doręczony z sądu pozew, a tam widzą nazwę wierzyciela, którego nie znają. I tak dopiero z chwilą odebrania nakazu zapłaty dowiadują się, że zostali pozywani przez podmiot, o którego istnieniu nie mieli pojęcia. Zgodnie z obowiązującym prawem, wierzyciel pierwotny powinien nas poinformować pisemnie o zbyciu naszego długu. Niestety, doskonale wiemy, że zdarza się i tak jak pisaliśmy wyżej. Prawo prawem, a praktyki stosowane przez niektórych wierzycieli i podmioty skupujące wierzytelności mają się nijak do przepisów. Rządzą się tylko sobie znanymi zasadami, wprowadzając dodatkowe zamieszanie do i tak pokręconego świata dłużników.

Dług sprzedany do Eques Creditum

Dla naszych specjalistów z kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, cesja jest dobrym sygnałem. Chociaż dłużnicy często czują się zdezorientowani kto i za co ich pozywa, my przyjmujemy tę wiadomość z zadowoleniem. Tak jak w dzisiejszej sprawie dług sprzedany do Eques Creditum to duża szansa na oddalenie powództwa. Mamy za sobą i zapewne jeszcze przed sobą tysiące spraw z wierzycielami wtórnymi i mamy nadzieję, że nadal utrzymamy wysoką skuteczność. A prowadzone przez nas spory w zdecydowanej większości będą kończyły się na korzyść dłużników całkowitym oddalaniem przez sądy powództw.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dług sprzedany do Eques Creditum