Najlepsza i największa kancelaria oddłużeniowa w Łodzi

Zastanawialiście się Państwo kiedyś, która kancelaria oddłużeniowa w Łodzi jest najlepsza? Mamy wrażenie, że bijemy ostatnio wszelkie rekordy popularności wygrywając dziennie nawet kilkadziesiąt spraw. Miesięcznie przyjmujemy ich w tej chwili ok. 400 – 450. Poniżej kolejna wygrana. Naszym przeciwnikiem procesowym była firma T-Mobile.

Wierzyciel: T- Mobile Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 4.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czym są kary umowne i czy ich wysokość jest zasadna?

Najogólniej rzecz ujmując kara umowna jest formą odszkodowania. Zobowiązana jest ją zapłacić jedna ze stron, która naraziła drugą na szkodę. Wszystko brzmi jasno, tylko jak zawsze w praktyce stosowanie tego rodzaju formy represji, nie zawsze jest zgodne z prawem. Przede wszystkim ogromne zastrzeżenia budzi jej wysokość, sposób naliczania i w ogóle zasadność. Szczególnie ta forma zadośćuczynienia jest wykorzystywana przez operatorów sieci komórkowych. Można nawet śmiało napisać, że ten środek jest przez te podmioty zdecydowanie nadużywany. Mianowicie, zgodnie z obowiązującą ustawą prawa telekomunikacyjnego, operator może zażądać kary za zerwanie umowy, ale nie może jej ustalać według własnego widzimisię. Kara nie może być wyższa niż wartość przyznanej abonentowi  ulgi. A to niestety zupełnie rozmija się z tym czego domagają się wierzyciele.

Dlatego tak istotne jest, aby w tego typu przypadkach skorzystać z konsultacji prawnej w kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika. Powiemy Państwu czy rzeczywiście kara umowna jest należna operatorowi, czy należy się przed nią bronić w sądzie.

Kancelaria oddłużeniowa w Łodzi

Nie jest ważne, czy o dług pozywa Państwa instytucja finansowa, czy operator telefonii komórkowej. Dla kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika ważne jest tylko to, czy roszczenia jest należne wierzycielowi. I tak jak w dzisiejszej sprawie z T- Mobile, skutecznie wykazaliśmy w sądzie, że naliczone kary umowne nie mają prawa obciążać naszej Klientki.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Kancelaria oddłużeniowa w Łodzi

Telewizja Oddłużeniowa

x