Wielu z naszych Klientów zadaje pytanie co zrobić, gdy listonosz przyniesie nakaz zapłaty? Odpowiedź jest prosta. Zawsze należy wnosić sprzeciw od nakazu zapłaty i bronić się przed roszczeniami powoda. Prawnicy z kancelarii prawnej Portal Dłużnika specjalizującej się w oddłużaniu tym razem pomogli Panu Radkowi w sądowej walce z funduszem sekurytyzacyjnym. Jednocześnie wyprowadzamy naszego Klienta na prostą z ogromnego długu, a w zasadzie z licznych pożyczek w instytucjach pozabankowych. Dzisiaj oddalenie powództwa przez sąd na prawie 4000 zł nie licząc kosztów procesu i odsetek. Niby nie dużo mając na uwadze całościową kwotę zadłużenia. Ale my wiemy, że dla dłużnika, każdy anulowany dług to sukces i krok do wolności i spokojnego życia.

Wierzyciel: Eques Debitum 2 FIZNFS
Wysokość długu: ok. 4.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Polacy nie mają nawyku oszczędzania

Jesteśmy nowoczesnym społeczeństwem i lubimy czerpać z życia to co najlepsze. Rozwijamy się, kształcimy i oczekujemy, że inwestycja w siebie zwróci się nam z nawiązką. To ten piękny scenariusz, o którym każdy marzy. Wielu udaje się wieść życie na przyzwoitym poziomie. Gorzej, kiedy to co do tej pory układało się po naszej myśli zaczyna się walić. Czyli na przykład zmniejszają się nasze dochody lub co gorsza tracimy pracę, czy dotykają nas lub kogoś z bliskich problemy zdrowotne. Wtedy nagle stajemy twarzą w twarz z sytuacją, która wymaga od nas wyłożenia większych pieniędzy. I zaczyna się pożyczanie ponad nasze możliwości finansowe.

Musimy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Polaków gubi, łagodnie określając, frasobliwy stosunek do pieniędzy. Nie myślimy o tym co może się stać za jakiś czas, tylko żyjemy obecny dniem i bierzemy z niego ile się da. Wydaje się nam, ze nic złego nie może nas spotkać. A życie lubi być przewrotne i rzuca często kłody pod nogi. Zupełnie nie mamy nawyku oszczędzania i budowania sobie zaplecza finansowego. Uwierzcie nam Państwo, oddłużamy od kilkunastu lat i na palcach jednej ręki możemy policzyć Klientów, którzy wpadli w długi pomimo posiadanej poduszki finansowej. Ale były to naprawdę ekstremalne sytuacje, związane z wyłożeniem ogromnych pieniędzy na leczenie. Najczęściej to właśnie konsumpcjonizm pcha naszych rodaków w długi, z którymi sobie nie radzą. Wtedy to Portal Dłużnika jest dla nich ratunkiem.

Co zrobić gdy listonosz przyniesie nakaz zapłaty?

Co zrobić gdy listonosz przyniesie nakaz zapłaty? To proste. Zawsze należy wnosić sprzeciw i się bronić. Jako pełnomocnicy Klientki, wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Następnie dobrze uargumentowaliśmy swoje stanowisko procesowe, dzięki czemu sąd nie miał wątpliwości i oddalił powództwo Eques Debitum w całości. Dzięki temu zadłużenie naszego Klienta zmniejszyło się o 4000 zł. I tak krok za krokiem idziemy we właściwym kierunku.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Gdy listonosz przyniesie nakaz zapłaty