Pani Lucyna jest nie pierwszą klientką kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, która bardzo się zdziwiła czytając pismo z sądu. Została pozwana przez podmiot, z którym nigdy nie zawierała umowy. Podczas konsultacji prawnej dowiedziała się skąd wziął się ten dług i ten wierzyciel. Upewniliśmy kobietę, że nie jest to pomyłka i nie może zignorować zaistniałej sytuacji. Zbagatelizowanie pozwu, czy nakazu zapłaty, będzie miało bardzo poważne konsekwencji, które otworzą drogę wierzycielowi do przekazania sprawy do egzekucji komorniczej. I jak widać, nasi specjaliści w oddłużaniu zajęli się sprawą jak zawsze bardzo wnikliwie. Jak się okazało nasza Klientka nie miała żadnych zobowiązań względem tego wierzyciela wtórnego. Poniżej kolejny wyrok oddalający w sprawie Prokura.

Wierzyciel: Prokura NSFIZ
Wysokość długu: ok. 5.800,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pozew wierzyciela wtórnego jest tak samo groźny jak firmy, w której była brana pożyczka

Na polskim rynku finansowym działa wiele podmiotów skupujących wierzytelności. Wiedzą to nasi specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika, ale już niekoniecznie taką wiedzę posiadają dłużnicy. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że ich zobowiązanie może zostać sprzedane bez ich wiedzy i zgody. Takie jest prawo i pożyczkodawca nie łamie go w żaden sposób. Dlatego wiele pozwów od wierzycieli wtórnych wrzucanych jest przez pozwanych do kosza. Myślą, że jest to pomyłka bo nigdy nie korzystali z usług takiej instytucji. Żyją w błogiej nieświadomość aż do momentu, kiedy na ich konto kładzie rękę komornik.

Dłużniku pamiętaj! Podmiot kupujący twoją pożyczkę staje się twoim wierzycielem, mającym pełne prawo domagać się spłaty długu. Chociaż nigdy nie zawierałeś z nim umowy, możesz zostać przez niego pozwany. O sprzedaży wierzytelności możesz się dowiedzieć w czasie windykacji nabytego długu. Ale wiele tego typu podmiotów nie prowadzi żadnych czynności przedsądowych i pierwszym sygnałem, że zmienił się wierzyciel będzie nakaz zapłaty.

Wyrok oddalający w sprawie Prokura

Aby móc się skutecznie bronić przed nakazem zapłaty, należy bezwzględnie wnieść sprzeciw w nieprzekraczalnym terminie 14 dni, od daty odebrania przesyłki z sądu. Tak zrobiliśmy w sprawie naszej Klientki. Mecenasi z Portalu Dłużnika ponownie udowodnili swoje kompetencje w oddłużaniu, wykazując w sądzie bezzasadność roszczenia. Poniżej wyrok oddalający w sprawie Prokura.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok oddalający w sprawie Prokura