Mamy Klientów, którzy przez jakiś czas byli windykowani przez firmę Lindorff z Wrocławia, która potem nabyła na drodze cesji ich dług. Potem nagle pozew do sądu został wniesiony przez Intrum. Te zmianę jesteśmy w stanie wyjaśnić w prosty sposób. W ubiegłym roku doszło do fuzji między Lindorff i Intrum Justitia w wyniku czego powstała nowa spółka, która dochodzi wierzytelności tych dwóch podmiotów. Dziś możemy przedstawić wynik sprawy, w której reprezentowaliśmy Pani Iwonę. Odebrała nakaz zapłaty od Intrum na prawie 3500 zł. Specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika na prośbę kobiety włączyli się do sprawy. Nasze oddłużanie okazuje się skuteczne, ponieważ sąd oddalił w całości powództwo wierzyciela wtórnego.

Wierzyciel: Intrum Sp. z o.o. (dawniej Lindorff S.A.)
Wysokość długu: ok. 3.500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czasami warto poczekać na nakaz zapłaty, aby pozbyć się długu

Już wieki temu Sofokles powiedział: „Spiesz się powoli a unikniesz błędów.” Ta myśl nic a nic nie straciła na aktualności i zawiera wielką mądrość, którą powinniśmy się kierować wszyscy. Bo to właśnie decyzje podejmowane szybko, bez zastanowienia sieją największe spustoszenie.

Podobnie dzieje się, kiedy dostajemy wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej, która kupiła nasz rzekomy dług. Nie podejmujmy samodzielnie nerwowych ruchów, ponieważ mogą one nas drogo kosztować. Windykator wykorzysta każdy błąd, a tych najwięcej popełniamy podejmując nagłe, nieprzemyślane decyzje. Należy wiedzieć, że cokolwiek byście Państwo nie mówili  i tak zawsze oni będą Was przekonywali, że wiedzą lepiej jakie jest Wasze zadłużenie.

Kiedy poddajemy analizie długi, które są jeszcze na etapie windykacyjnym, w wielu przypadkach okazuje się, że takie zadłużenie w ogóle nie istnieje. W takim przypadku bez dwóch zdań Portal Dłużnika zaleca zerwanie jakiekolwiek kontaktów z nabywcą wierzytelności i cierpliwe czekanie, aż zostaniemy pozwani, a sąd wyda nakaz zapłaty lub prześle nam pozew. Wtedy właśnie będzie ten moment, kiedy należy z pomocą naszych specjalistów w oddłużaniu przystąpić do merytorycznej obrony przed niezasadnym roszczeniem.

Intrum czy Lindorff? Liczy się wynik

Już wielokrotnie broniliśmy naszych Klientów przed pozwami najpierw Lindorff a potem Intrum. W zdecydowanej większości sprawy kończyły się całkowitym oddaleniem przez sąd dochodzonej przez wierzyciela kwoty. Podobnie stało się w sprawie naszej Klientki. Sensownie zaplanowany proces oddłużania dał bardzo dobry wynik. Domniemany dług, którego domagał się Intrum pękł jak bańka mydlana. Powództwo zostało oddalone przez sąd w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Intrum czy Lindorff