Jednorazowa spłata wielu chwilówek jest bardzo trudna, a często wręcz niemożliwa. Gdy pojawiają się zaległości w spłacie często pożyczkodawca pozbywa się niewygodnego długu. Na rynku finansowym znajdują się podmioty, które zajmują się skupowaniem tego typu wierzytelności. W opisywanym dziś przypadku nastąpiła cesja na Ultimo NSFIZ. To właśnie ten fundusz nabył pożyczkę Pani Agaty i wystąpił z pozwem do sądu rejonowego. Tam oczywiście uzyskał nakaz zapłaty na prawie 2400 zł. Dzisiaj kolejna wygrana sprawa. Tym razem z powództwa Ultimo NSFIZ.

Wierzyciel: Ultimo NSFIZ
Wysokość długu: 2.400,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czy kredyt konsolidacyjny jest zawsze dobrym rozwiązaniem?

Najprościej ujmując, kredyt konsolidacyjny polega na spłaceniu przez nowego pożyczkodawcę wszystkich zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Wtedy kredytobiorca zamiast spłacania wielu zobowiązań ma do regulowania jedno. Zostaje mu jeden dług i jedna rata. Takie comiesięczne zobowiązanie będzie rzeczywiście korzystne dla dłużnika szczególnie wtedy, kiedy rata konsolidacyjna będzie idealnie dopasowana do jego możliwości i rzeczywiście spłaci wszystkie wcześniej zaciągnięte pożyczki. Weźmy pod uwagę, że nie bez powodu miał kłopoty finansowe i zaciągał co rusz nowe pożyczki. Należy też zaznaczyć, że tego typu zobowiązanie zaciąga się na długi okres kredytowania,. Z jednej strony wiąże się to z niższą ratą, a z drugiej uziemia kredytobiorcę na wiele lat. Mając niestabilną sytuację finansową, nie umiejąc racjonalnie gospodarować domowym budżetem, czy lekką rękę do wydawania pieniędzy, może się to wiązać z ponownymi kłopotami.

Kiedy mamy długi, a jednocześnie jeszcze nie jesteśmy wpisani jako nierzetelni dłużnicy i rozważmy konsolidację kredytem bankowym naszych innych licznych zobowiązań, nie róbmy tego pochopnie. Spokój, który chcemy sobie zapewnić może okazać się złudny. Każda decyzja jaką chcecie Państwo podjąć w takiej sytuacji powinna być skonsultowana ze specjalistami, którzy przeanalizują waszą  sytuację. Bo może okazać się, że to co miało Was uratować, stało się kolejną pułapką.

Cesja na Ultimo NSFIZ i wyrok oddalający

W przypadku naszej Klientki nie mogło być mowy o konsolidacji w banku. Oddłużanie prowadzą nasi specjaliści z Portalu Dłużnika. Po dzisiejszej wygranej z Ultimo zmniejszyliśmy zadłużenie Pani Agaty o następne 2400 zł. Jak widać cesja na Ultimo NSFIZ ponownie przyniosła same korzyści.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Cesja na Ultimo NSFIZ