Kiedy Pan Ludwik został pozwany przez Vivus Finance, zaczął gorączkowo szukać informacji, czy w ogóle może się bronić przed odebranym nakazem zapłaty. Tak trafił w sieci na stronę Portal Dłużnika. Postanowił do nas zadzwonić i poradzić się co należy zrobić z otrzymanym nakazem zapłaty. Nawiązał kontakt ze specjalistami w oddłużaniu, którzy pomogli już tysiącom dłużników wyjść z opresji finansowych. Kontynuując rozmowę nie mieliśmy wątpliwości, że przedłużenia pożyczek spłaciły dług. Kiedy tylko otrzymaliśmy wszystkie dokumenty, mogliśmy przekazać je prawnikom z działu procesowego. Ci natychmiast przystąpili do pracy. Nasze przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyzna dokonując comiesięcznych przedłużeń, naszym zdaniem spłacił pożyczkę. Teraz pozostało wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty i wykazać nie istnienie roszczenia. Sąd I instancji oddalił roszczenie Vivus w całości, potwierdzając tym samym nasze stanowisko w sprawie.

Wierzyciel: Vivus Finance Sp.z.o.o.
Wysokość długu: ok. 5.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Przedłużenia pożyczek

Zdecydowana większość klientów naszej kancelarii oddłużeniowej zaczynała swoją przygodę z pożyczkami od tak zwanych chwilówek za darmo. Kiedy przed wypłatą brakowało pieniędzy lub nagle potrzebna była większa suma na jakiś wydatek, skuszeni wszechobecną reklamą składali wnioski online i bardzo szybko otrzymywali gotówkę. Robili to w przeświadczeniu, że za miesiąc zdołają terminowo uregulować zaciągnięte zobowiązania. Kiedy zbliżał się czas spłaty dotarło do nich, że nie będą w stanie wszystkiego jednorazowo spłacić. Wtedy pożyczkodawca składał „rewelacyjną” ofertę umożliwiającą odroczenie terminu spłaty, oczywiście za uiszczeniem odpowiedniej opłaty. Dzięki temu wizja spłaty całości została skutecznie oddalona o kolejnych 30 dni. A potem? No cóż, znowu to samo, a koszty pożyczki rosły jak szalone. Kiedy przy licznych chwilówkach i na to zabrakło pieniędzy zaczynała się windykacja i finalnie pozew lądował w sądzie.

Jak widzimy przedłużanie nie uchroniło pożyczkobiorcy przed wystąpieniem wierzyciela na drogę sądową, a jedynie pogłębiło jego zadłużenia. Takie rolowanie długu może spowodować całkowitą niewypłacalność konsumenta.

Sprawa z Vivus Finance

Mimo, że orzecznictwo co do abuzywności opłat za przedłużenia pożyczek jest już ugruntowane, zdarzają się jeszcze sędziowie, którzy widzą to inaczej, W sprawie naszego Klienta sąd jednak przychylił się do stanowiska kancelarii i uznał, że ten spłacił pożyczkę dokonując licznych przedłużeń. Dzięki tej zgodności wydał wyrok oddalający roszczenie Vivus w całości.

Po uprawomocnieniu się wyroku, teraz my wystąpimy o zwrot nadpłaty, która jest pozostałością dokonywanych przedłużeń.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Przedłużenia pożyczek