Jest niestety jeszcze wielu dłużników, którym wydaje się, że data odbioru nakazu zapłaty nie ma większego znaczenia. Wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty po ustawowym terminie, skutkuje odrzuceniem sprzeciwu. Bardzo często przypominamy na stronie naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, że termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty wynosi 14- dni od doręczenia pisma. Jedna z naszych Klientek pomyliła datę odbioru pisma z sądu i o mały włos, a doszłoby w konsekwencji do jego uprawomocnienia. Na szczęście nasi specjaliści byli czujni i wychwycili ten błąd. Dzięki temu Pani Bożena uniknie płacenie na rzecz ID Finance prawie 3800 zł. Pozew Money Man w sądzie został oddalony w całości.

Wierzyciel: ID Finance Poland Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 3.800,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Możesz zostać pozwany? Pilnuj terminów odbioru przesyłek z sądu!

Specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika nieustannie robią wszystko, aby pomagać zadłużonym w wychodzeniu z długów. Aby wszystko toczyło się zgodnie z planem, dłużnik musi ze swojej strony wykazać się dokładnością i dyscypliną. Dotyczy to szczególnie takiej czynności jak terminowe odbieranie przesyłek wysyłanych do niego z sądu. Jak się okazuje ma to decydujący wpływ na dalszy przebieg sprawy.

Już nie pierwszy raz zdarza się nam sytuacja, kiedy dłużnik myli datę odbioru przesyłki z sądu. W większości przypadków udaje się naszemu zespołowi wychwycić błąd, ale niestety zdarzają się i takie, kiedy już nie jesteśmy w stanie nic zrobić bo sprawa trafia do nas po terminie. Bywa, że dochodzone roszczenie mogło być w całości oddalone przez sąd, a tutaj minął termin na wniesienie sprzeciwu z winy pozwanego. Nie ma możliwości przywrócenia terminu, ponieważ wszystkie procedury zostały zachowane. Dłużnik przebywał w miejscu zamieszkania i przez niedopatrzenie nie odebrał listu. Serce się nam kraje w takich sytuacjach, gdy widzimy, że na przykład teraz musi spłacać prawie 15000 zł, a sprawa była ewidentnie do wygrania. No cóż, i my wtedy jesteśmy bezradni i nic nie możemy zrobić. A w zasadzie jedyne co pozostaje, to prowadzenie negocjacje z powodem, aby zgodził się chociaż na rozłożenie sumy z nakazu na raty.

Proszę Państwa, pilnujcie terminów. Jest to bardzo ważne i pozwala nam bronić Was przed pozwami.

Pozew Money Man w sądzie

Sprzeciw od nakazu  ID Finance pełnomocnik naszej Klientki wniósł dosłownie w ostatniej chwili. Na szczęście pomyłka Pani Bożeny nie przekreśliła szans na skuteczną obronę. Pozew Money Man w sądzie upadł w całości. Poniżej wyrok w tej sprawie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew Money Man w sądzie