Nasza kancelaria oddłużeniowa przyjmuje pełnomocnictwo od Pani Kamili, aby wnieść zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla na 19.000 zł i podjąć się obrony procesowej przed niezasadnym roszczeniem. Sąd zapoznając się z naszymi argumentami, podziela stanowisko Portalu Dłużnika i oddala powództwo w całości.

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 19.000,00 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Baty na pożyczkobiorców

Firma pożyczkowa Profi Credit zabezpiecza się przed nierzetelnymi klientami. Każdy kto decyduje się na zaciągniecie tam zobowiązania finansowego, musi podpisać weksel in blanco, który jest bardzo groźnym narzędziem w rękach wierzyciela. Sprawa trafia do sądu, a ten szybko wydaje nakaz z weksla. Ten rodzaj nakazu z chwilą wydania stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. Daje to możliwość wszczęcia postępowania zabezpieczającego i zajęcie kwoty dochodzonej pozwem jeszcze przed zaskarżeniem nakazu przez pozwanego. Drugi bat, pozwalający na ściągnięcie zaległej raty to zgoda na dokonywanie potrąceń przez pracodawcę z pensji, która jest także obowiązkowym dokumentem umożliwiającym uzyskanie pożyczki. Tutaj sprawa jest o wiele prostsza. Wystarczy cofnąć tego typu zgodę i pracodawca nie będzie zobligowany do wykonywania tej czynności.

Pieniądze na już…

Pani Kamila potrzebowała pieniędzy na już, aby pomóc finansowo swojej córce. Po rozmowie ze znajomą, zdecydowała się na pożyczkę w Profi Credit. Jak się później okazało, owa znajoma była przedstawicielem tejże firmy. „Złapała” nową klientkę. Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele szumnie nazywający się „doradcami klienta,” zarabiają na każdej podpisanej umowie. Jak później kobieta przyznała: „Nawet nie czytałam co podpisuję. Zaufałam znajomej, która zapewniała mnie, że pożyczka jest na bardzo korzystnych warunkach i będę zadowolona.”

Pani Kamila płaciła prawie dwa lata a kwota do spłaty była nadal ogromna. Po lekturze artykułów na stronie naszej kancelarii Portal Dłużnika, postanowiła zrobić rachunek sumienia. „Jak zobaczyłam ile już spłaciłam to włosy stanęły mi dęba! Ileż jeszcze można to ciągnąć?!” – mówiła. Postanowiła zaprzestać wpłat, przygotować się na uporczywą windykację, nie dać się załamać i kiedy przyjdzie na to pora, zwrócić się do naszych specjalistów o pomoc.

Nakaz z weksla na 19 000 zł

Kiedy nadszedł ten czas czyli Pani Kamila odebrała nakaz z weksla w postępowaniu nakazowym, natychmiast skontaktowała się z Kancelarią Exire. Zarzuty, wniosek o wstrzymanie wykonalności nakazu z weksla i obrona procesowa. To wszystko przyniosło naszej Klientce i nam wygraną w sądzie z oddaleniem powództwa w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Nakaz z weksla

Nakaz z weksla