Czy jesteś młody czy stary, biedny czy bogaty nigdy nie wiesz co przyniesie następny dzień. Pani Julia nie spodziewała się, że będzie musiała stawić czoła wierzycielom w sądzie. Wierzyciel Ultimo Portfolio Investment pozwał naszą Klientkę na kwotę ok 4200 zł. Na całe szczęście w porę udało nam się włączyć do sprawy.

Wierzyciel: Ultimo Portfolio Investment
Wysokość długu : ok. 4200,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Zdolność kredytowa. Co to właściwie oznacza?

Najogólniej pisząc, zdolność kredytowa to zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu, czyli kapitału wraz z kosztami kredytu w ustalonym terminie. Zgodnie z prawem posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej jest niezbędne do uzyskania kredytu. W wyjątkowych sytuacjach podmiot oferujący kredyt może udzielić go osobie z niewystarczającą zdolnością, gdy przedłoży ona odpowiednie zabezpieczenie np. nieruchomość o odpowiedniej wartości.

Sprawa jednak wygląda inaczej w przypadku instytucji pozabankowych, które nie zawsze a w zasadzie bardzo rzadko sprawdzają zdolność kredytową potencjalnych klientów. Oferują pożyczki również tym, którzy na pewno otrzymaliby decyzję odmowną w banku.

Co będzie jutro? Tego nie wie nikt z nas

Musimy podkreślić, że rzetelne badanie zdolności kredytowej aplikujących o pożyczki w firmach pozabankowych stanowiłoby zabezpieczenie, tak dla pożyczkobiorców – przed nadmiernym zadłużaniem się, jak i dla pożyczkodawców – chroniąc bezpieczeństwo inwestycji. Ale niestety, to tylko nasze pobożne życzenie. Każdego dnia musimy się mierzyć z ludzkimi tragediami, których przyczyną są pieniądze. Ktoś kiedyś napisał: „Człowiek najpierw pragnie być pięknym, potem bogatym, a na końcu tylko zdrowym.”

Czym w obliczu choroby są pieniądze przekonała się o tym nasza Klientka. „Kiedy byłam młodsza, zdrowa, cieszyłam się życiem na całego. Świat leżał u moich stóp. Wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy zachorowałam. Rozluźniły się kontakty towarzyskie, a i pieniądze zaczęły znikać w szybkim tempie. W obliczu choroby zrozumiałam, że zdrowie jest najważniejsze i żadne pieniądze go nie kupią. U mnie niestety długotrwałe leczenie skończyło się bagażem długów. Już nie daję rady go dźwigać. Czytałam na Portalu Dłużnika, że pomagacie zadłużonym. Ja już jestem dłużnikiem i szukam specjalistycznej pomocy.” – napisała w e-mailu zrozpaczona kobieta.

Wierzyciel Ultimo Portfolio Investment

Kolejny raz udowadniamy, że trzeba się bronić przed pozwami wierzycieli wtórnych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Skutecznie, tak jak Pani Julii, pomożemy bronić się przed niezasadnymi roszczeniami wierzycieli.

Inna wygrana sprawa z Ultimo Portfolio Investment:

Kancelaria Prawna Exire vs Ultimo Portfolio Investment

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wierzyciel Ultimo Portfolio Investment

Wierzyciel Ultimo Portfolio Investment