KIM Finance to firma pożyczkowa, w której klient ma możliwość odroczenia terminu spłaty dokonując tzw. refinansowań. Z takiej opcji „ratowania” siebie skorzystała Pani Liliana. Doprowadziło to tylko do zwiększenia zadłużenia. Jak się oddłużyć w przypadku refinansowań? Zachęcamy do obrony przed roszczeniami w sądach. 

Wierzyciel: KIM Finance Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 4800,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata do kapitału, powództwo oddalone w pozostałym zakresie

Rolowanie długu – co to takiego?

Refinansowanie pożyczki to kolejne zadłużenie na naszym koncie. Wpłacamy pieniądze za tę usługę, którą proponuje nam pożyczkodawca naiwnie ciesząc się, że ratujemy się oddalając termin spłaty. Ten proceder jest bardzo opłacalny dla wierzyciela. Nawiązuje on współpracę z firmami „córkami ” i wszystko kręci się wokół tej samej firmy. Niektóre chwilówki nawet nie wysilają się, aby próbować ukryć ten proceder i klient wpłaca opłatę za pożyczkę refinansującą na to samo konto, należące do pierwotnego wierzyciela.

Dla parabanku każdy nowy klient, każda nowa pożyczka, każde refinansowanie to czysty zysk. Dłużnicy dokonujący refinansowań nie pozbywają się długu i ciągle ponoszą dodatkowe koszty związane z zaciągniętym zobowiązaniem. Prowadzi to do tzw. rolowania długu. Polega ono w dużym uproszczeniu na pozornym zbywaniu długu, przy jednoczesnym obciążaniu Klienta dodatkowymi kosztami pozornych czynności. Efekt to zazwyczaj spirala zadłużenia.

Portal Dłużnika staje w obronie zadłużonych

Znamy losy dłużników i wiemy, że bardzo często na jednej pożyczce się nie kończy. Jeżeli udaje im się regularnie spłacać zadłużenie, nie będą mieli kłopotów. Problemy pojawiają się wtedy, gdy ilość pożyczek, czy wysokość rat ich przerasta.

„Moje kłopoty z terminową spłatą zaczęły się jakiś czas temu. Opłaty na poczet pożyczek zaczęły przekraczać moje dochody. A przecież musiałam jeszcze za coś żyć. Początkowo myślałam, że się z tym uporam. Kiedy zaczęła się natarczywa windykacja, a telefon, aż parzył od ilości przychodzących połączeń, zdałam sobie sprawę, że zabrnęłam w zaułek z którego nie dam rady wyjść. Wtedy znalazłam stronę Portal Dłużnika i dowiedziałam się z niej, że mogę w Waszej kancelarii poszukać pomocy.” – mówiła Pani Liliana dzwoniąc na numer telefonu dostępny na naszej stronie.

Jak się oddłużyć? Można wygrywać w sądzie

Nasze stanowisko w sprawie było bardzo mocne. Sąd nie miał innego wyjścia, jak przyznać nam rację. Orzekł o obowiązku dopłaty do niespłaconego kapitału, a oddalił powództwo w pozostałym zakresie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

jak się oddłużyć

jak się oddłużyć