RRM Limited, czyli wierzyciel wtórny nabył prawa na drodze cesji do pożyczki pozabankowej Pani Ewy. Ponownie udowadniamy, że warto jest się bronić przed roszczeniami wierzycieli. Dziś kolejna wygrana w sądzie z RRM Limited.

Wierzyciel: RRM Limited
Wysokość długu: ok. 6000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Wierzyciel wtórny czyli…?

Spółka, firma windykacyjna, fundusz sekurytyzacyjny, czy też osoba prywatna kupująca dług, staje się wierzycielem wtórnym. Wierzyciel wtórny odkupuje dług od wierzyciela pierwotnego. Zgodnie z przepisami prawa, wierzyciel wtórny ma takie same uprawnienia jak wierzyciel pierwotny. W szczególności ma on prawo do żądania spełnienia świadczenia, czyli spłaty długu. Ma też możliwość wystąpienia do sądu czy nawet komornika po wydaniu prawomocnego tytułu. Trzeba pamiętać, że po cesji wierzytelności pierwotne zobowiązanie dalej istnieje, dłużnik ciągle jest dłużnikiem, a jedyną zmianą jest to, że musi on spłacić swój dług do rąk nowego wierzyciela. Do chwili zawiadomienia dłużnika o cesji, powinien spłacać świadczenie na rzecz pierwotnego wierzyciela.

Błędy w cesjach to szansa dla dłużników

Jak wiemy z wieloletniego doświadczenia z pracy w kancelarii oddłużeniowej, przelew wierzytelności bardzo często budzi dużo zastrzeżeń i nie zawsze dokonywany jest prawidłowy. Natomiast błędne cesje dają nam możliwość oddalania wielu powództw. Ale jak zapewne Państwo się domyślają, nie każdy prawnik będzie zorientowany w tych zawiłościach. Nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać, a i my nie wygrywamy wszystkich spraw. Na znajdowaniu błędów w cesjach trzeba po prostu się znać! Taką wiedzę posiadają specjaliści z Portalu Dłużnika. Potwierdzeniem naszej kompetencji są prezentowane każdego dnia wyroki oddalające, wydawane przez sądy w całej Polsce.

Wierzyciel wtórny przegrywa

Z takim wierzycielem wtórnym przyszło nam się ponownie spotkać w sądzie, kiedy skontaktowała się z nami Pani Ewa. Kobieta została pozwana przez RRM Limited i za bardzo nie była zorientowana za jaką pożyczkę otrzymała nakaz zapłaty. Po analizie dokumentów pełnomocnik Pani Ewy wyjaśnił jej wszystko. Kto i za co pozywa. Okazało się także, że znalazł wiele punktów zaczepienia pozwalających powalczyć o oddalenie powództwa w całości. Zaznaczamy, że zawsze działamy zgodnie z literą prawa, dbając ze szczególną starannością o solidne, merytoryczne i kompleksowe przygotowanie się do sprawy. To pozwala nam na tak wysoką skuteczność!

Poniżej inny wyrok oddalający w sprawie RRM Limited:

Nakaz zapłaty RRM Limited, czyli kolejna sprawa rozwiązana na korzyść naszej Klientki! 

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w opisywanej wyżej sprawie:

Wierzyciel wtórny

Wierzyciel wtórny