Zwrot przedłużeń chwilówek

Zwrot przedłużeń chwilówek. Pozwaliśmy firmę Vivus

Czy pożyczkobiorcom przysługuje zwrot przedłużeń chwilówek? Bez cienia wątpliwości – tak, a niżej załączony wyrok kolejny raz tylko to potwierdza. Prezentujemy sprawę, w której zainicjowaliśmy postępowanie przeciwko firmie Vivus Finance o zwrot ponad 5000 zł. Vivus wniósł sprzeciw od wydanego nakazu zapłaty, jednak sąd i tak uwzględnił nasze powództwo bez (uwaga) 1 zł! 

Pozwana: Vivus Finance
Wysokość długu: 5289,00 zł
Zadanie: Odzyskanie wpłat za przedłużenia chwilówek
Uzyskany efekt: Nakaz zapłaty, po sprzeciwie wyrok zasądzający

Przedłużenia chwilówek – co to takiego?

Przez wiele lat wiele firm pożyczkowych żyło z opłat za tzw. przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Mowa o opłatach, które wniesione przez pożyczkobiorcę odraczały termin spłaty… Dla przykładu wnosząc opłatę np. 700 zł można było zyskać kolejnych 30 dni na spłatę. W ten sposób bardzo wielu Klientów firm pożyczkowych “utopiło” bardzo dużo pieniędzy. Codziennie otrzymujemy informację, że ktoś pożyczył np. 4000 zł, wpłacił na przedłużenia kilkanaście tysięcy złotych, po czym spłacił jeszcze 5000 zł lub więcej.

Dobra informacja jest taka, że przysługuje zwrot przedłużeń chwilówek i można starać się o ich odzyskanie.

Sprawa przeciwko Vivus Finance

Sprawa, którą dziś opisujemy zaczęła się w lutym tego roku. Wtedy sąd wydał nakaz zapłaty i nakazał firmie Vivus Finance zwrot naszej Klientce kwoty 5289,00 zł wraz z odsetkami i kosztami procesu. Vivus w terminie 14 dni wniósł sprzeciw od nakazu zapłaty. Nie składaliśmy rękawic i dalej walczyliśmy. Dwukrotnie pełnomocnik pozwanej wybrał się do sądu w Warszawie, przed którym toczyła się sprawa.

Poniżej prezentujemy wyrok w tej sprawie. Warto było być cierpliwym…

Zwrot przedłużeń chwilówek. Kolejna wygrana z Vivus

Sąd rozpoznający sprawę nie miał wątpliwości i uwzględnił nasze roszczenia prawie w całości. Nie uwzględnił 1 zł, ale jakoś nie mamy z tym problemu. Wszystkim dłużnikom (choć to w tej sytuacji raczej złe słowo) i nie tylko, jak zawsze polecamy walczyć o swoje. Podkreślamy, że z naszego długiego bo kilkunastoletniego doświadczenia wynika, że rzadko kiedy dłużnik jest naprawdę dłużnikiem. Bardzo często jest wierzycielem i należy się o te pieniądze upomnieć, zwłaszcza w kontekście wychodzenia z zadłużeń.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie:

Zwrot przedłużeń chwilówek

Zwrot przedłużeń chwilówek