Wyrok w sprawie DeltaWise

Wyrok w sprawie DeltaWise

Prezentujemy kolejny wyrok w sprawie DeltaWise. DeltaWise to firma, która chętnie na drodze cesji nabywa wierzytelności. Następnie przystępuje do windykacji długu. Jeżeli to nie pomoże w wyegzekwowaniu oczekiwanej kwoty, składa pozew do EPU w celu uzyskania nakazu zapłaty. Tym razem do rąk Pani Idy trafił  nakaz zapłaty opiewający na ok. 2800 zł. Nasi prawnicy rozprawili się z nim po mistrzowsku. Sąd oddalił powództwo czyli ponownie wygrywamy! A dług? Jaki dług?

Wierzyciel: DeltaWise OU
Wysokość długu: ok. 2800,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kiedy ratujemy życie ukochanego pupila, nie myślimy o długach! Ale długi nie zapinają o nas!

Pani Ida to młoda kobieta, studentka zootechniki. Jak powiedziała: „Zwierzęta kocham ponad wszystko. Miłość zwierząt do ludzi jest niesamowita.  Są wierne, kochają bezinteresownie. Nie interesuje ich czy jesteś piękna czy brzydka, gruba czy chuda, bogata czy biedna ważne, że jesteś. Moim zdaniem człowiek, który nie lubi zwierząt jest pozbawiony uczuć wyższych!”- mówiła. „ Kiedy moja ukochana sunia została potrącona przez samochód,  potrzebna była kosztowna operacja, aby uratować jej. Nie mam zamożnych znajomych, którzy pożyczyliby mi od ręki kilka tysięcy złotych. Musiałam ratować moją Alfę!”

Nigdy nie zaciągaj pożyczki kiedy kierują Tobą emocje! 

Tak bywa, kiedy desperacko potrzebujemy pieniędzy a nie możemy liczyć na pomoc rodziny, znajomych, podejmujemy decyzję o zaciągnięciu pożyczki w parabanku. Działając w afekcie nie myślimy do końca logicznie i nie zastanawiamy się na jakie koszty się narażamy  biorąc tego rodzaju zobowiązanie. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda raczej ok. Dopiero potem orientujemy się, że spłata pożyczki przerasta nasze możliwości lub koszty z nią związane są niebotyczne. I jeszcze łatwość i szybkość otrzymania gotówki w nagłej potrzebie, często skłania naszych klientów do sięgnięcia po tego rodzaju „pomoc” finansową. Nie myślimy też o tym co będzie się działo w chwili powstania zaległości. Jeszcze nie wiemy co oznacza słowo windykacja. Ale jak pokazuje życie, niebawem mamy się o tym dowiedzieć. Przekonać na własnej skórze, jak wyniszczająca psychicznie jest machina windykacyjna.

Wyrok w sprawie DeltaWise

I tak było w przypadku Pani Idy. Zobowiązanie wzięte w chwili wielkiego stresu, wpędziło kobietę w tarapaty i wykończyło psychicznie. Kiedy zapoznaliśmy się z przesłanymi do naszej Kancelarii dokumentami, przypuszczaliśmy, że sprawa zakończy się pozytywnie. W chwili, gdy otrzymaliśmy pocztą dokumenty uprawniające nas do reprezentowania Pani Idy, natychmiast złożyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty a następnie wdaliśmy się w spór. Jak można przeczytać na załączonym poniżej wyroku Sąd w pełni zgodził się z naszą argumentacją. Odhaczamy więc kolejny wyrok w sprawie DeltaWise oddalający powództwo i bierzemy się za kolejne sprawy.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie:

Wyrok w sprawie DeltaWise

Wyrok w sprawie DeltaWise