• Home
  • Aktualności
  • Wyrok oddalający Creamfinance a następnie oddalona apelacja. Wygrywamy w obu instancjach!

Wyrok oddalający Creamfinance a następnie oddalona apelacja. Wygrywamy w obu instancjach!

Cremfinance to firma udzielająca tzw. chwilówek czyli szybkich, krótkoterminowych pożyczek przez internet. Z tej oferty skorzystała Pani Lucyna. Kiedy otrzymała nakaz zapłaty na kwotę blisko 2500,00 zł postanowiła skorzystać z naszej. Walczyliśmy do końca i wygraliśmy. Najpierw wyrok oddalający Creamfinance, następnie oddalona apelacja!

Wierzyciel: Creamfinance Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 2500,00 zł
Zadanie: Obrona procesowa
Uzyskany efekt: Apelacja oddalona w całości

Czym są refinansowania?

Po wprowadzeniu w 2016 roku ustawy antylichwiarskiej, której celem było ograniczenie złych praktyk stosowanych przez firmy pożyczkowe czyli wprowadzenie limitów pozaodsetkowych. Polegały one miedzy innymi na zawyżaniu kosztów pożyczek. W/w firmy zaczęły odchodzić od opcji przedłużania chwilówek i zaczęły stosować tzw. refinansowania, które nie są niczym innym jak obchodzeniem ustawy. W skrócie, polega to na tym, że aby przedłużyć termin spłaty zobowiązania należy uiścić odpowiednią opłatę a wtedy nasza pożyczka zostaje „spłacona” w firmie A i przechodzi do firmy B. I tak dzieje się w nieskończoność. Trzeba zaznaczyć, że pieniądze nawet nie przechodzą przez konto pożyczkobiorcy, tylko są przelewane pomiędzy tymi podmiotami. Nasze zobowiązanie „niby przechodzi” na inny podmiot a może inaczej: inny podmiot udziela nam tej samej pożyczki. Przeważnie są to tzw. firmy córki, które skupiają się wokół jednego właściciela. I tak ponownie pożyczkodawca daje nam złudną szansę, pozwalającą na odroczenie terminu płatności. Nieuchronnie prowadzi to do stworzenia dramatycznej w skutkach sytuacji, polegającej na rolowaniu długu i wpadnięciu w spiralę zadłużenia.

Kiedy odbierasz nakaz zapłaty zachowaj zimną krew!

Kiedy Pani Lucyna odebrała nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym nie wiedziała co ma robić. Przestraszyła się tego co może się stać. Już miała przed oczami wizję komornika, który zajmuje jej konto w banku, pensję lub wchodzi do mieszkania i przykleja naklejki na bardziej wartościowe rzeczy.

Mój Boże! Jaki wstyd! Co ludzie w pracy o mnie powiedzą, kiedy dowiedzą się, że mam komornika! Stracę dobrą opinię na, którą pracowałam tyle lat, kiedy zajmie mi pensję! Albo co może być najgorsze wyrzucą mnie z pracy! Jestem strzępkiem nerwów!

Dzwonię do Państwa bo córka znalazła do Was numer telefonu w internecie i powiedziała, że pomagacie w takich sprawach jak moja.

Wyrok oddalający Creamfinance i apelacja powoda

Ponieważ Pani Lucyna mieszka pod Łodzią, umówiliśmy się na spotkanie. Poprosiliśmy, aby zabrała ze sobą wszystkie dokumenty jakie posiada w tej sprawie i dowody dokonywanych płatności. Jak się okazało, zobowiązanie zostało prawie trzykrotnie spłacone refinansowaniami. Należało udowodnić, że dokonywane wpłaty były obchodzeniem ustawy o kredycie konsumenckim, a cały proceder odbywał się w ramach tych samych spółek.

Kiedy udzielono nam pełnomocnictwa nasi adwokaci podjęli się wyzwania. I jak się okazało nasz trud się opłacił, ponieważ najpierw mieliście wyrok oddalający Creamfinance z czym nie zgodził się powód i wniósł apelację. Sąd II instancji rozpoznający apelację też nie miał wątpliwości. Oddalił apelację w całości.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że należy się bronić przed niezasadnymi roszczeniami.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: