Dług w NPL FIN. Firma pozwała naszego Klienta i przegrała

Windykacja długów. NPL FIN to skupująca wierzytelności od podmiotów finansowych. Spółka uzyskała nakaz zapłaty, który trafił do rąk naszego Klienta. Dzięki naszym adwokatom wszystko zakończyło się dobrze, czyli wygranym procesem! Powództwo oddalone w całości!

Wierzyciel: NPL FIN Sp. z.o.o.
Wysokość długu: 39313,79 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kredyt- najpierw wybawienie, a potem nie dający żyć dług!

W naszym życiu zdarzają się różne sytuacje kiedy potrzebujemy pieniędzy. Mogą to być nadprogramowe, nieprzewidziane wydatki w naszym budżecie domowym. A dotyczyć mogą: remontu, kupna samochodu, sytuacji losowych lub choroby. Wtedy, bardzo często zaczyna się myślenie o pożyczce. Wiele osób swoje kroki kieruje do banku, który bada zdolność kredytową. Po złożeniu wszystkie potrzebnych papierów i potwierdzeniu wiarygodności, otrzymuje się kredyt. Wszystko przebiega dobrze do momentu, kiedy nie traci się płynności finansowej i sumiennie spłaca się raty. Schody zaczynają się w momencie wystąpienia opóźnień w spłacie lub gdy po miesiącach braku spłat umowa zostaje wypowiedziana. Pojawiają się  telefony, SMSy, listy, windykacja wewnętrzna, zewnętrzna, czasami cesja, a na końcu nakaz zapłaty.

Windykacja długów

Właśnie tak było z panem Krzysztofem, który przez pięć lat sumiennie spłacał swoje zobowiązanie wobec banku.

„Kiedy ciężko zachorowałem i musiałem przejść na rentę, zaczęło brakować na spłatę. Dzwoniłem, pisałem wielokrotne prośby o obniżenie wysokości rat. Ale niestety nic to nie dało. Przez tyle lat byłem solidnym klientem, myślałem, że to ma jakieś znaczenie. A teraz, dostałem nakaz zapłaty na kolosalną kwotę!” – mówił naszemu adwokatowi załamany mężczyzna.

Potem było jeszcze gorzej – wypowiedzenie umowy i sprzedaż długu innemu podmiotowi.

Wiemy co robić! Oddłużamy!

Często słyszymy te słowa: „ Solidny klient!” Pamiętajmy, że dla instytucji finansowych solidny klient, to taki, który terminowo reguluje wszystkie swoje zobowiązania. Kiedy zaczyna spóźniać się z płatnościami, zaczyna być niewiarygodnym, niewygodnym klientem. Bank = pieniądz. A pieniądze nie mają duszy i uczuć. To są realne, zimne sumy, cyfry!

I tak było w przypadku naszego Klienta, który podjął bardzo dobrą decyzję i przyszedł ze swoim problemem do naszej kancelarii.

Po bardzo dokładnym zapoznania się z dokumentami w sprawie, adwokat przedstawił jakie kroki mogą zostać podjęte w sprawie. Pan Krzysztof bez wahania podpisał dokumenty o współpracy. Pełnomocnik natychmiast przystąpił do działania. Wniósł sprzeciw od nakazu zapłaty, a następnie wdał się w spór, który zakończył się pełnym sukcesem. Sąd oddalił powództwo w całości!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej sprawy. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie walczyło ze swoimi długami. Jeśli nie będą wiedzieli jak, chętnie pomożemy!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: