Nakaz zapłaty T-Mobile. Dług, którego nie było trafił do sądu

T- Mobile to jeden z obecnych na naszym rynku operatorów sieci komórkowej. Pozwał panią Iwonę, która na szczęście po otrzymaniu nakazu zapłaty, skontaktowała się z naszą Kancelarią. Efekt: powództwo oddalone w całości!

Wierzyciel: T- Mobile Polska S.A.
Wysokość długu: 3233,72 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Nakaz zapłaty

Często zgłaszają się do nas młodzi ludzie, którzy są pozywani przez firmy telekomunikacyjne. To właśnie ta grupa wiekowa kuszona nowymi promocjami, zmienia operatorów telefonii komórkowej częściej niż starsze osoby.

Pani Iwona otrzymała nakaz zapłaty. Problem w tym, że młoda kobieta była pewna, że wszystkie rachunki miała opłacone. Pismo, które jej doręczono bardzo ją zaskoczyło, ale również przeraziło. Czy to oznaczało, że pani Iwona musiała zapłacić podaną sumę w nakazie?

Pani Iwona skontaktowała się z nami telefonicznie. Opowiedziała krótko co zostało zawarte w nakazie i jak przebiegała jej współpraca z T-Mobile. Dowiedzieliśmy się, że Pani zmieniła jakiś czas temu operatora, ale wszystkie procedury przebiegły zgodnie z umową.

Zadłużenie które nie istniało

Jak się okazuje nakaz zapłaty może zaskoczyć każdego. Często roszczenia dochodzone pozwami są niezasadne, a sumy nie wiadomo skąd są wzięte. Aby to jednoznacznie stwierdzić co się wydarzyło, musimy bardzo dokładnie zapoznać się z dokumentami w sprawie (interesuje nas: pozew wniesiony do sądu, wydany nakaz zapłaty, umowy zawarte z operatorem, aneksy do tych umów i potwierdzenia dokonanych płatności). Kiedy pani Iwona dostarczyła do kancelarii wszystkie potrzebne nam dokumenty, nasi prawnicy przystąpili do pracy. Dosyć szybko zorientowaliśmy się, że kwota dochodzona nakazem jest nienależna. Teraz pozostało nam wnieść sprzeciw i wykazać nasze stanowisko w sprawie.

Jak się okazało znowu mieliśmy rację! Sąd w pełni podzielił nasze argumenty i w całości oddalił powództwo obciążając powoda kosztami postępowania procesowego.

Kancelaria, która pomaga w oddłużaniu

Za nami kolejna wygrana sprawa i kolejna zadowolona Klientka! To jest to, co lubimy najbardziej!

Cieszy nas, gdy udowadniamy, że warto jest nie poddawać się i walczyć o swoje racje. Chowanie głowy w piasek nie przyniesie nic dobrego, a wręcz przeciwnie. Bardzo często może ściągnąć duże kłopoty.

Jeśli szukasz pomocy przy swoim zadłużeniu, skontaktuj się z nami!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: