Alior Bank nie uzupełnił braków pozwu wobec czego sąd umorzył postępowanie

Kolejny raz nasza Kancelaria zmierzyła się z Alior Bankiem, który pozwał naszego Klienta na kwotę ponad 17 tysięcy złotych! Jak się okazało, powód nie był zainteresowany dalszym sporem i nie uzupełnił braków pozwu. Nie ma nakazu, czyli nie ma komornika.

Wierzyciel: Alior Bank S.A.
Wysokość długu: 17517,14  zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone wobec nie uzupełnienia braków pozwu

Powództwo o zapłatę w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU)

Sąd Rejonowy Lublin- Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny (E-Sąd) wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Kiedy wnieśliśmy skuteczny sprzeciw, nakaz utracił moc a sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania naszego Klienta. Następnie powód został wezwany do uzupełnienia braków, czego nie uczynił. Sądowi nie pozostało nic innego jak umorzyć postępowanie. Na tę chwilę pożar został ugaszony i pan Józef może odetchnąć z ulgą. Teraz czekamy na kolejny ruch, aby móc ponownie przystąpić do działania i obrony przed nakazem zapłaty (o ile nasz Klient zostanie pozwany).

Pamiętajmy, że…

Nie tylko banki czy firmy pożyczkowe mogą wystąpić do EPU o wydanie nakazu zapłaty. Zrobić to może każdy kto uważa, że należy mu się zwrot pieniędzy; czy to za niezapłaconą fakturę za telefon, gaz, wodę. Niedotrzymanie prywatnej umowy finansowej, niespłacenie pożyczonych pieniędzy znajomemu lub rodzinie, też po jakimś czasie może pojawić się w E-Sądzie. W zasadzie pozwać może nas każdy!

Niezasadność roszczenia

Ale czy zawsze jest to roszczenie zasadne? Jak pokazuje doświadczenie naszej Kancelarii bardzo często zdarza się, że kwoty dochodzone nakazem zapłaty są bezzasadne. Klienci nie maja pojęcia kto ich pozywa i za co. Często dług jest przedawniony.

I właśnie wtedy służymy Państwu profesjonalną pomocą. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumenty i przedstawimy nasze stanowisko w sprawie. Jeżeli jest szansa na oddalenie powództwa, ugodę lub ograniczenie dochodzonej pozwem kwoty, udzielimy rzetelnej odpowiedzi. Naszym najważniejszym celem jest pomoc i zaufanie naszych Klientów.

Bardzo często jedyną drogą na rozstrzygnięcie sporu jest wybranie drogi sądowej.

Pomagamy w oddłużaniu

Dostałeś nakaz zapłaty z E- Sądu?
Nie wiesz kto cię pozwał?
Nie wiesz jak poradzić sobie z zadłużeniem?
Skorzystaj z naszej darmowej konsultacji prawnej. Dzięki niej możesz rozwiązać swoje problemy. Pamiętaj, nie czekaj, działaj!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

 

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy