Eques Debitum NSFIZ to jeden z wielu funduszy sekurytyzacyjnych, który przejmuje długi od pierwotnych wierzycieli. Tym razem pozwał naszą Klientkę na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Włączyliśmy się do sprawy, wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty… a powód cofnął pozew! Sąd postępowanie umorzył. Wierzyciel: Eques Debitum NSFIZ Wysokość długu: 6423,28 zł Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania z uwagi na cofnięcie pozwu

Nakaz zapłaty z E-sądu

Fundusz Eques Debitum złożył pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym do E-sądu w Lublinie. Następnie sąd wydał nakaz zapłaty. Kiedy do rąk naszej Klientki trafiła przesyłka sądowa, natychmiast skontaktowała się z naszą kancelarią. Według kobiety stare, dobre powiedzenie „czas to pieniądz” jest jak najbardziej aktualne. Postanowiła szybko działać, by jej sprawa mogła się jak najszybciej zakończyć. W tej sprawie co prawda powód cofnął pozew, ale sąd umorzył postępowanie co oznacza, że naszej Klientce nie zagraża już egzekucja komornicza.

Obrona przed nakazem zapłaty

Nasze pierwsze zadanie polegało na wniesieniu sprzeciwu od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Jakież było nasze zdziwienie jak w odpowiedzi na nasz sprzeciw powód cofnął pozew. Ale to naszym zdaniem kolejny przykład na to jakich wierzytelności dochodzą fundusze. Często niewykazanych, przedawnionych, nieistniejących itd. Warto więc bronić się przed ich roszczeniami.

Pomoc prawna na najwyższym poziomie

Zostałeś pozwany przez niestandaryzowany fundusz sekurytyzacyjny? A może otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty nie wiesz co z nim zrobić. Pomożemy Ci w każdej sprawie związanej z długami. Skorzystaj z naszej darmowej konsultacji i przekonaj się, że są sytuacje, w których można znaleźć rozwiązanie. Nie czekaj, bo problemy same nie znikną! Kontakt do nas: +48 570 105 708 +48 530 182 192 pomoc@portal-dluznika.pl Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/ Dokumenty w tej sprawie: