• Home
  • Chwilówki
  • Zarzuty od nakazu zapłaty w sprawie z Profi Credit i powództwo oddalone w całości

Zarzuty od nakazu zapłaty w sprawie z Profi Credit i powództwo oddalone w całości

Dziś kolejna wygrana z Profi Credit. Wnieśliśmy zarzuty od nakazu zapłaty i sąd oddalił powództwo na ponad 26 000 zł. Warto walczyć? Chyba nie ma wątpliwości!

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: 26.321,55 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Windykacja, czyli czego robić nie wolno!

Windykatorem powinny kierować standardy etyczne, działanie ściśle w granicach prawa i poszanowanie osoby dłużnika. Niestety, jak przekonało się wielu dłużników są to tylko pobożne życzenia. Na co dzień spotykają się z uporczywym nękaniem w postaci nawet kilkudziesięciu telefonów dziennie, bardzo niemiłymi rozmowami, których celem powinno być ustalenie drogi do spłaty zadłużenia, a nie poniżanie i szykanowanie.

Niestety często windykatorzy za nic mają kodeks etyczny jaki został ustalony i zaakceptowany na Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, która odbyła się w Gdańsku. W stosunku do osoby windykowanej nagminnie używają gróźb, mówią podniesionym głosem a nawet krzyczą. Niejednokrotnie przekazują osobom trzecim informacje o zadłużeniu i straszą członków rodziny komornikiem i utratą majątku. Oklejają skrzynki na listy i drzwi, aby tylko zastraszyć dłużnika i wymusić na nim spłatę. Wprowadzają w błąd mówiąc o kwocie zadłużenia. Wiedząc, ze dłużnik nie ma grosza przy duszy namawiają go na pożyczanie pieniędzy, aby wymusić płatność.

To wszystko ma jeden cel: doprowadzić osobę zadłużoną do stanu, w którym wykopie pieniądze spod ziemi po to, by tylko przerwać ten ciąg nękania. I tak właśnie często jest. Doprowadza to do wpadanie w coraz większe długi.

Nie można pozwalać na poniżanie

Trzeba przyznać, że nie mamy wpływu na styl windykacji prowadzonej przez daną firmę, ale musimy wiedzieć jakie mamy prawa. Najważniejsze z nich: nikt nie może Cię zmusić do rozmowy bezpośredniej czy pośredniej (telefon) jeżeli czujesz się zagrożony lub nękany.

Pamiętaj!
Dłużnik też jest człowiekiem, też ma swoją godność i mimo sytuacji w jakiej się znalazł, zasługuje na szacunek i zrozumienie! Dlatego tak ważna jest znajomość swoich praw.

Darmowa konsultacja 

Jeśli otrzymacie Państwo nakaz zapłaty lub pojawi się bezduszna windykacja nie czekajcie! Skontaktujcie się z nami jak najszybciej. Umówimy się na spotkanie lub porozmawiamy przez telefon. Konsultacja jest zupełnie darmowa.

W przypadku naszego Klienta sprawa zakończyła się oddaleniem powództwa w całości i zasądzeniem od powoda kosztów procesu.

 Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz  profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: