Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty i Trigon Profit NSFIZ cofa pozew

Trigon Profit NSFIZ to jedna z wielu firm, które przejmują zadłużenia od pierwotnych wierzycieli. I tak było w przypadku naszej Klientki, która na szczęście po otrzymaniu nakazu zapłaty skontaktowała się naszą Kancelarią. Wnieśliśmy skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Jak widać na załączonym dokumencie powód wycofał się ze sprawy cofając pozew.

Wierzyciel: Trigon Profit NSFIZ
Wysokość długu: 9139,43 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania wobec cofnięcia pozwu

Stare przedawnione długi często wracają po latach

Do naszej kancelarii zadzwoniła przestraszona, kompletnie zagubiona kobieta. Mówiła bardzo nerwowo, chaotycznie. Niewiele mogliśmy zrozumieć więc zaproponowaliśmy spotkanie. Na szczęście Pani mieszkała niedaleko miejsca, w którym znajduje się nasza siedziba.

Pani Krystyna otrzymała nakaz zapłaty od nieznanej jej firmy. Kompletnie nie wiedziała co chodzi? Nigdy nie brałam pożyczki w tej firmie? Czego oni ode mnie chcą?

Czytając dokumenty nie mogła znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Wpadła w panikę, nie mogła zebrać myśli. Po pierwszym szoku postanowiła poszukać pomocy. Przypomniała sobie o koleżance, która kiedyś miała podobny problem. Skontaktowała się z nią, a ta poleciła naszą kancelarią. I tak pani Krystyna znalazła do nas kontakt.

Cesja wierzytelności – co to w zasadzie jest?

Często osoby zadłużone nie mają pojęcia, że pierwotny wierzyciel może sprzedać dług, czyli dokonać cesji na rzecz innego podmiotu. Wtedy właśnie zmienia się nazwa wierzyciela, który zaczyna domagać się zwrotu zobowiązania. A nieświadomy tego faktu dłużnik nie wie kto żąda od niego spłaty zobowiązania.

Analiza dokumentów i wszystko jasne

Po przeanalizowaniu dokumentów okazało się, że nakaz zapłaty dotyczył długu bankowego, który został rzekomo kupiony przez Fundusz. Pani Krystyna rzeczywiście posiadała zobowiązanie bankowe z tytułu niespłaconego kredytu, ale po pierwszy był to dług w egzekucji i w większości spłacony.

Po podpisaniu umowy i pełnomocnictwa włączyliśmy się do sprawy. Jak się okazało, nasz sprzeciw od nakazu zapłaty jak i podniesione zarzuty w obronie procesowej okazały się na tyle celne, że powód cofnął pozew.

Jesteśmy po to, aby pomagać – zajmujemy się oddałużaniem

Otrzymałeś pozew albo nakaz zapłaty? Masz wątpliwości co do wysokości zobowiązania wskazywanej w pozwie albo co do przedawnienia roszczenia? Zwróć się do nas. W zależności od stanu faktycznego sprawy i Twojej sytuacji znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

 Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: