• Home
  • Chwilówki
  • Sprawa naszej Klientki została umorzona. Który fundusz tym razem wycofał swój pozew?

Sprawa naszej Klientki została umorzona. Który fundusz tym razem wycofał swój pozew?

Debito NSFIZ reprezentowany przez słynną ostatnio firmę Get Back przejął zadłużenie kolejnej osoby i uzyskał nakaz zapłaty. Według ich wyliczeń, nasza Klienta powinna oddać im zadłużenie warte ponad 9 000 zł! Dzięki naszej interwencji nie doszło do tego.

Wierzyciel: Debito NSFIZ
Wysokość długu: 9553,35 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone wobec cofnięcia pozwu

Niespłacona  pożyczka i problemy gotowe

Kilka lat temu małżeństwo wzięło pożyczkę. Ponieważ nie posiadali żadnej historii w BIKu (Biuro Informacji Kredytowej), to bank nie chciał udzielić im kredytu. Powiedziano im, że nie są wiarygodni. Brak BIKu oznaczał brak kredytu. Mimo to bohaterowie naszej historii nie poddali się i szukali innego rozwiązania. Po kilku tygodniach postanowili skorzystać z oferty parabanku.

I tutaj pojawiły się problemy – zaciągnięta pożyczka nie została w całości spłacona. Z każdym dniem, miesiącem odsetki rosły i rosły. W końcu zadłużenie zostało sprzedane do funduszu Debito. A kilka dni po tym, do rąk naszych Klientów trafił nakaz zapłaty.

Pomoc na długi

Nasza kancelaria zajmuje się sprawami z całego kraju. Dzięki różnym formom komunikacji każdy może się z nami skontaktować. Dla nas nie ma to znaczenia, który sposób zostanie wybrany. Jeśli wolą Państwo zjawić się w naszej siedzibie osobiście to oczywiście zapraszamy. Jeśli wygodniej jest wysłać maila, również nie stanowi to dla nas problemu. Aby podjąć z nami współpracę, należy jedynie pamiętać, że będą nam potrzebne wszystkie dokumenty dotyczące pożyczki. Jeżeli sprawa trafiła do sądu potrzebować będziemy także nakazu, pozwu, ew załączników.

Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty

W wielu przypadkach nasza obrona kończy się oddaleniem powództwa. Są też takie sytuacje kiedy postępowanie zostaje umorzone. Co to oznacza? Początek jest taki sam, czyli pełnomocnik naszego Klienta (w tym przypadku Klientów) wnosi sprzeciw od nakazu zapłaty. Zawiera w nim zarzuty. Dlatego tak ważne dla nas jest przeanalizowanie wszystkich dokumentów, które dotyczą pożyczki. Po wniesieniu sprzeciwu zazwyczaj składamy kolejne pisma w odpowiedzi na stanowisko powoda. Czasami powód zdając sobie sprawę ze swojej sytuacji, wycofuje się, czyli cofa swój pozew. Wtedy Sąd zasądza wyrok: umorzenie postępowania. Tak właśnie było w tej sprawie.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: