Powództwo z Kredyt Inkaso Portfolio Investment Luxembourg S.A.

Kredyt Inkaso Portfolio Investment Luxembourg S.A. przejęło dług wobec naszego Klienta. Ich kolejnym krokiem było uzyskanie sądowego nakazu zapłaty. Czy sprawa trafiła do komornika? Nic bardziej mylnego. Sprawa trafiła do nas, a następnie do kosza. Tak! Wygraliśmy kolejną sprawę!

Wierzyciel: Kredyt Inkaso Portfolio Investment Luxembourg S.A.
Wysokość długu: 4340,40 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone niemal w całości

Kredyt Inkaso – co to za firma?

Kredyt Inkaso Portfolio Investment Luxembourg S.A. to utworzona spółka kapitałowa, do której stosuje się przepisy luksemburskiego prawa sekurytyzacyjnego. Przedmiotem działalności tej Spółki jest dokonywanie transakcji sekurytyzacyjnych, które polegają na nabywaniu portfeli wierzytelności.

To tak tytułem wstępu i wróćmy do Polski…

Przejęty dług i w ruch idzie nakaz zapłaty

„Mam mnóstwo pytań. I do tego mam wrażenie, że za chwilę eksploduje mi głowa. Nie wiem co mam zrobić z nakazem zapłaty, do tego nie wiem też skąd wzięła się ta firma, która mnie pozywa. Nie wiem dlaczego naliczyli mi taką sumę oraz do kogo mam się w tej sprawie odezwać. Z tej niewiedzy chyba zgłupieję! Proszę pomóżcie mi! Potrzebuję kogoś, kto wyjaśni mi to wszystko” – napisał do nas pan Ryszard.

Mężczyzna otrzymał nakaz zapłaty… i absolutnie nie wiedział co dalej robić. Na szczęście nie rozłożył bezradnie rąk, tylko postanowił szukać pomocy.

Napisał na nasz adres mailowy, ale niestety był złej myśli. Wydawało mu się, że nie zajmiemy się jego sprawą, ponieważ to zbyt mała kwota. Nic bardziej mylnego.

Obrona pozwanego przed nakazem zapłaty

Pierwszy krok już został wykonany – pan Ryszard skontaktował się z naszą kancelarią oddłużeniową. Następnie, gdy poznaliśmy już całą historię, poprosiliśmy o wszystkie dokumenty w tej sprawie. Ponieważ pan Ryszard w dalszym ciągu chciał z nami współpracować, poprosiliśmy o jeszcze dwie czynności (podpisanie umowy i udzielenie pełnomocnictwa). I teraz mogliśmy przystąpić do obrony.

Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty, następnie wdaliśmy się w spór i sprawę wygraliśmy. Sąd wydał wyrok, w którym nasz Klient musiał oddać ok. 80 zł, ale co do reszty kwoty zadłużenia Sąd oddalił powództwo.

 Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: