Mispra Capital i błędna cesja wierzytelności

Mispra Capital zakupiło zadłużenie naszego Klienta. Gdy rozpoczęli działania windykacyjne, na ich drodze stanęła nasza Kancelaria. We wniesionym przez nas sprzeciwie od nakazu zapłaty udowodniliśmy wadę cesji. Sąd oddalił powództwo w całości. 

Wierzyciel: Mispra Capital Sp. z o.o.
Wysokość długu: 3986,50 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

„Dług” i nakaz zapłaty

Gdy korzysta się z wielu „chwilówek” w różnych firmach, najzwyczajniej w świecie można się pogubić. Firmy oraz kwoty różnych pożyczek mogą się mieszać i doprowadzić do niepotrzebnych problemów.

Nasz Klient wielokrotnie brał pożyczki i pogubił się w swoich rachunkach. Dopiero, gdy otrzymał nakaz zapłaty postanowił uporządkować swoje sprawy.

„Wydawało mi się, że kontroluję wszystkie wydatki. Miałem nawet zeszyt, w którym prowadziłem zapisy dotyczące moich pożyczek. Dopiero, gdy otrzymałem nakaz zapłaty, uświadomiłem sobie, że dawno do tego zeszytu nie zaglądałem. Teraz pozywa mnie Mispra Capital i kompletnie nie wiem co to za jedni.” – mówił nasz Klient.

Mispra Capital zakupuje zadłużenie

Gdy do naszych rąk trafiły wszystkie dokumenty, dowiedzieliśmy się z nich, że jego zadłużenie zostało sprzedane. Firma, która je zakupiła doliczyła dodatkowe opłaty, a to dało łącznię kwotę na prawie 4 000 zł.

Po podpisaniu z naszym Klientem umowy, wyznaczyliśmy pełnomocnika, który reprezentował pozwanego w sądzie. Dzięki temu nasz Klient nie musiał przejmować się sprawą w sądzie. Po zebraniu przez nas wszystkich potrzebnych informacji, wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty i wdaliśmy się w spór. Nie została wykazana legitymacja czynna powoda do dochodzenia roszczenia. Sąd oddalił powództwo w całości. Wygraliśmy!

Szukasz rozwiązania ze swoimi długami? Zadzwoń do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Jesteśmy również tutaj: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: