Profi Credit przegrywa z nami w sądzie! Pomogliśmy kolejnej osobie

Profi Credit rozpoczął windykację kolejnego klienta. Problem w tym, że dług nie istniał, roszczenia były wyssane z palca i firma nie miała żadnego prawa do takich działań. Takie działania są niezgodne z prawem! Na szczęście sprawa trafiła do nas i ponownie wygraliśmy. Sąd oddalił powództwo w całości!

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu: 3431,02 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Wszystko zaczęło się od pożyczki w Profi Credit

„Potrzebowałam pieniędzy na szybki remont. Otrzymałam od babci mieszkanie i postanowiłam je wynajmować. Niestety patrząc na konkurencję to jeszcze wiele musiałam w nim zmienić. Bank nie chciał udzielić mi kredytu, a to działało na moją niekorzyść. Jedynie Profi Credit wydawało się pomocne. Od samego wejścia przywitała mnie miła obsługa… W życiu bym nie pomyślała, że później będą mnie zastraszać i gnębić!” – mówiła nasza Klientka.

Windykacja to nie komornik

Nasza Klientka wzięła pożyczkę na kilka tysięcy złotych, z czego całość została spłacona. Niestety w wyniku problemów zdrowotnych nie była w stanie spłacać pozostałych rat. Na nic były prośby o zmniejszenie ich i wydłużenie terminu spłacania. Jej dług w dalszym ciągu istniał. I na jej nieszczęście z dnia na dzień robił się coraz większy.

Pomimo próśb pani Karoliny Profi Credit rozpoczęło windykację. W głowie się nie mieści jak bezduszni ludzie pracują w tej firmie! Kilku mężczyzn zaczęło nachodzić naszą Klientkę. Chodzili za nią do pracy, do sklepów, w których robiła zakupy i nawet pod jej dom. Posunęli się nawet o krok dalej, ponieważ zaczęli jej grozić, że zabiorą jej mieszkanie. Mówili, że jak najbardziej mają do tego prawo.

Przestrzegamy!

Zachowanie windykacji powinno obejmować jedynie informowanie dłużnika o działaniach, które pozwolą na polubowne rozwiązanie problemu. Mogą oni wysyłać pisma lub informować o dalszych krokach pożyczkodawcy. Absolutnie nie mają oni prawa do wydzwaniania do rodziny lub pracodawcy dłużnika, nie mogą wejść do domu, ani straszyć, że powiedzą sąsiadom o jego długach. Nawet informowanie o tym, że sprawa trafi do sądu jest zabronione, ponieważ to próba zastraszenia.

Darmowa konsultacja prawna

Nasza Klientka skontaktowała się z nami dopiero wtedy, gdy otrzymała nakaz zapłaty z sądu.

Zgodnie z naszymi zasadami działania, zaprosiliśmy panią Karolinę do skorzystania z darmowej konsultacji prawnej. Chcieliśmy zapoznać się z jej historią. Podczas spotkania przedstawiliśmy nasz plan działania, uprzedziliśmy, że należy uzbroić się w cierpliwość. Pani Karolina była zdecydowana, by walczyć z Profi Credit. Udzieliła nam pełnomocnictwa i dzięki temu mogliśmy przystąpić do obrony. Sąd oddalił powództwo w całości. Po długu nie pozostał żadnej ślad!

Jeśli chcesz skorzystać z darmowej konsultacji to zadzwoń na podany numer:

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebook’u: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: