Profi Credit – sprawa niesłusznego weksla

Profi Credit znowu pojawia się na naszej tapecie. Tym razem nie będzie o ich windykacji, a o podpisanym przez naszego Klienta wekslu in blanco. Skoro pożyczkobiorca go podpisał, czyli wyraził zgodę, to w czym tkwi problem? Dowiecie się w opisanym przez nas artykule.

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu:  3.649,02zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Podpisanie warunków umowy pożyczki, a w tym weksla in blanco

Nasza Klientka potrzebowała natychmiastowego zastrzyku gotówki. Znajomi nie mogli pomóc, bo nie dysponowali taką kwotą, poza tym nie byli do końca chętni, by pożyczać pieniądze. Bank również nie stanowił rozwiązania, ponieważ nasza Klientka była zatrudniona na umowę zlecenie. Taka umowa  dyskwalifikowała uzyskanie pożyczki w banku. Pozostała jedyna opcja skorzystanie z usług parabanku.

Po wypełnieniu wniosku pani Iza zgłosiła się do konsultanta Profi Credit i podpisała przygotowaną umowę. W dokumentach został również zawarty weksel in blanco, czyli papier wartościowy. Na nim był podpis pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, a kwota była do późniejszego wypełnienia.

Zobowiązanie stało się przedawnione, a mimo to weksel został wypełniony

Nasza Klientka oddała całą kwotę zobowiązania. Tym większe było jej zdziwienie, gdy po wpłaceniu ostatniej raty otrzymała nakaz zapłaty.

Pani Iza postanowiła natychmiast interweniować. Wiedziała, że gdy pozostawi sprawę bez wyjaśnienia, jej zadłużenie może ulec zmianie. Oczywiście mogło jedynie  powiększyć się. Ponieważ pani Iza była pewna każdej raty, którą oddała postanowiła walczyć z pożyczkodawcą w sądzie. Nie chciała dać się zastraszyć, a tym bardziej dać za wygraną. Wybrała naszą kancelarię, abyśmy po uzyskanym pełnomocnictwie mogli reprezentować ją podczas rozprawy.

Obrona

Znaliśmy już nie jedną historię z Profi Credit. Gdy usłyszeliśmy od naszej Klientki informację o spłacie całej kwoty pożyczki, wiedzieliśmy, że w grę wchodził weksel lub niesłusznie naliczone odsetki karne. Nie pomyliliśmy się – mimo iż nasza Klientka spłaciła całe zadłużenie, pożyczkodawca wypełnił weksel na wybraną przez siebie kwotę. Następnie rozpoczął windykację.

Absolutnie nie mogliśmy przystać na to, by uczciwa osoba, która oddała cały zaciągnięty dług była w dalszym ciągu nazywana dłużnikiem. Do tego by próbowano od niej odebrać na drodze sądowej nienależne pieniądze. Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty i to poskutkowało. Weksel był wypełniony po spłacie pożyczki, więc został wystawiony bezpodstawnie i niezgodnie z wytycznymi. Sąd oczywiście przyznał nam rację i oddalił powództwo w całości!

 Masz podobny problem, a może uważasz, że nie uda Ci się wybronić podczas rozprawy sądowej? Najważniejsze jest, by reagować i szybko rozpocząć działania. Gwarantujemy darmową konsultację prawną, po której zadecydujesz co chcesz dalej zrobić ze swoim zadłużeniem.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Facebook naszej kancelarii: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy