Cesja wierzytelności na DeltaWise OU

DeltaWise OU przejęło dług wobec naszego Klienta. Niestety dla powoda, powództwo zostało oddalone w całości.

Wierzyciel: DeltaWise OU
Wysokość długu: 4328,19 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Trochę historii

Kilkanaście lat temu w Polsce pojawiły się firmy, które udzielały pierwszych szybkich pożyczek tzw. chwilówek. Korzystały z nich jedynie osoby, które były w trudnej sytuacji finansowej i natychmiast potrzebowały pieniędzy. Po jakimś czasie, kiedy banki w 2008 r. wprowadziły większe wymagania co do przyznania kredytu, z chwilówek zaczęło korzystać więcej osób. Dziś nie trzeba wychodzić z domu, aby otrzymać przelew z kwotą, która jest nam potrzebna. Wystarczy dosłownie kilka minut w Internecie i za moment na nasze konto trafia przelew. Z czasem firmy, które udzielają pożyczek, postanowiły pójść o krok dalej – jeśli ich klient ma złą historię w BIKu, również może skorzystać z pożyczki. I to otworzyło paszczę lwa!

Cesja wierzytelności

Nasz Klient nie rozumiał co takiego się stało, że został pozwany. Według niego, jak sam mówił: „nieźle trzeba było nawywijać, by sprawą zajął się sąd”.

Po otrzymaniu nakazu mężczyzna szybko przystąpił do poszukiwania wyjścia z sytuacji. Od razu skontaktował się z naszą Kancelarią i podpisał z nami umowę. Zanim jednak to nastąpiło, szczegółowo opowiedzieliśmy jak pracujemy: analizujemy problem, opowiadamy jak będziemy działać i jaki skutek może to przynieść. W przypadku naszego Klienta okazało się, że jego dług nie został do końca spłacony. Co najważniejsze w tej sprawie – nastąpiła cesja wierzytelności, o której również nasz Klient nie został poinformowany. Jego zadłużenie należało teraz do firmy DeltaWise OU, które rozpoczęła działania windykacyjne, aby dług ten odebrać.

Pomoc w oddłużaniu

Jako pełnomocnicy naszego Klienta reprezentowaliśmy jego sprawy w sądzie. Udowodniliśmy, że zakupienie wierzytelności nie przebiegało prawidłowo. Na umowie nie było podpisów, a nasz Klient nie otrzymał żadnego powiadomienia o zmianie wierzyciela. Sąd przyznał nam rację i oddalił powództwo w całości.

Czy da się wyjść z długów? Da się, jeśli podejmie się odpowiednie kroki!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: