Debito NSFIZ dochodził zapłaty od naszej Klientki…

Debito NSFIZ to kolejny Fundusz Sekurytyzacyjny, który przejmuje zadłużenia z „chwilówek”. Czasami udaje im się odzyskać od dłużników pieniądze, a czasami.… na ich drodze pojawia się nasza Kancelaria.

Wierzyciel: Debito NSFIZ
Wysokość długu:  5334,26zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone z uwagi na cofnięcie pozwu

Nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Pani Laura była jedną z wielu osób, która skusiła się na wzięcie szybkiej pożyczki w parabanku. Jej dług był systematycznie spłacany. Niespodziewanie do rąk kobiety trafił nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Lublinie.

„Nie rozumiem o co chodzi, otrzymałam nakaz zapłaty od firmy, z którą nigdy nic mnie nie wiązało. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc nie za bardzo wiem co mogę w takich okolicznościach zrobić. Czy to oznacza, że muszę stawić się na rozprawę sądową? Czy jest możliwość, aby ktoś od Was mnie reprezentował? Ile to może trwać i kosztować? – zapytała nas pani Laura podczas rozmowy telefonicznej.

 Współpraca z Kancelarią oddłużeniową

Poprosiliśmy, aby pani Laura przesłała nam wszystkie dokumenty dotyczące wziętych w przeciągu 3 lat pożyczek. Musieliśmy dojść do tego skąd mogła pojawić się u niej firma windykacyjna, która oczywiście jest nam dobrze znana. Pani Laura wolała jednak dowieźć do naszej kancelarii wszystkie dokumenty osobiście i od razu na miejscu z nami porozmawiać. Nie widzieliśmy w tym najmniejszego problemu i zaprosiliśmy ją do naszej siedziby.

Debito NSFIZ zakupiło nieistniejące zadłużenie.

„Chwilówka” wzięta przez pożyczkodawcę była regularnie spłacana. Okazało się, że roszczenie Funduszu było przedwczesne i niewymagalne. Na całe szczęście Kancelaria wykryła te „błędy” i wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty.

Okazało się, że Fundusz nie był zainteresowany dalszym procesem. Na nasz sprzeciw cofnąć pozew co spowodowało umorzenie postępowania. Inaczej mówiąc nie ma nakazu i nie będzie komornika. Gdyby jednak nasza Klientka została ponownie pozwana oczywiście będzie nieodpłatnie jej bronić.

 Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami pod wybrany numer:

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: