Prokura NSFIZ próbowała dochodzić roszczenia przed sądem. Bezskutecznie!

Prokura NSFIZ przejęła zadłużenie pana Jakuba i wystąpiła z powództwem o zapłatę. Po drugiej stronie był nasz adwokat i sprawę wygrał. Powództwo oddalone w całości.

Wierzyciel: Prokura NSFIZ
Wysokość długu: 3933,24 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pozew z Funduszu Sekurytyzacyjnego. Co to za firma?

Kilka lat temu pan Jakub spłacił kredyt, który jak sam mówił spędzał mu sen z powiek. Nigdy nie miał długów, do dziś ma wzorową historię kredytową, nawet BIK powyżej 500 pkt. co daje doskonałą ocenę punktową i możliwość ubiegania się o kredyt w każdym jednym banku.

Jego zdziwienie było ogromne, gdy najpierw otrzymał wezwanie do zapłaty a następnie nakaz zapłaty z sądu na rzecz Funduszu. Okazało się, że ktoś twierdził, że był dług, nie bardzo wiedział skąd, w jakiej wysokości itp. Niestety to częsty problem, pojawiające się „długi” sprzed kilkunastu albo kilkudziesięciu lat.

„Nie będą robić ze mnie wariata, przecież wiem skąd brałem kredyt i od kogo pożyczałem pieniądze. Znajomi byli spłaceni, a kredyt w banku dawno został oddany. Jeżeli ktokolwiek ma mi coś oddać to bank bo pamiętam, że nadpłacałem każdą ratę. Czym w takim razie jest ten fundusz i czy ma prawo na wystosowanie takiego pisma?” – podczas rozmowy telefonicznej zapytał mężczyzna.

Przedawnienie długu

Zapoznaliśmy się z dokumentami. Roszczenie jak to zazwyczaj bywa było bardzo słabo udowodnione, powód nie pokazał w zasadzie żadnych dokumentów, kwota dochodzona pozwem była wzięta z księżyca… Do tego roszczenie sprzed kilkunastu lat i zdaniem naszego Klienta w całości spłacone. Było się czym bronić.

Cele naszej Kancelarii – oddłużanie

Zapoznaliśmy się ze wszystkimi dokumentami naszego Klienta i wiedzieliśmy, że sprawa jest do wygrania. Poinformowaliśmy mężczyznę, by uzbroił się w cierpliwość i absolutnie niczym nie martwił, ponieważ to tylko kwestia czasu z wygraniem z Prokurą. Sami natomiast reprezentowaliśmy w sądzie pana Jakuba.

 „Gdyby zdarzyło mi się, że znów otrzymam pismo w sprawie jakiegokolwiek zadłużenia, na pewno od razu zadzwonię do Państwa! Dziękuję za pomoc i 100% skuteczności w mojej sprawie” – napisał w mailu nasz Klient.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz Facebook: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: