Lindorff S.A. w odpowiedzi na nasz sprzeciw cofnął pozew

Po przeanalizowaniu dokumentów w sprawie Lindorff S.A. złożyliśmy sprzeciw on nakazu. Powód nie był zainteresowany merytorycznym rozpoznaniem sprawy i cofnął pozew.

Wierzyciel: Lindorff S.A.
Wysokość długu: 3 002,52zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone

Utrata pracy zmusiła panią Izę do wzięcia szybkiej pożyczki

Pani Iza żyła jak większość osób „od wypłaty do wypłaty”. Zarabiała minimalną krajową, z której wystarczało jej na opłacenie rachunków i kupienie jedzenia. Nie myślała o tym co zrobi, gdy na horyzoncie pojawią się problemy. Jak to często bywa w życiu, bo niespodziewanie, pani Iza została zwolniona z pracy. Przepracowała dwa tygodnie, a przelew od pracodawcy miał pojawić się dopiero ostatniego dnia miesiąca. Dni mijały, a rachunki zaczęły się mnożyć. Zmuszona zaistniałą sytuacją, pani Iza postanowiła skorzystać z szybkiej pożyczki.

Pasmo nieszczęść niestety ciągnęło się za panią Izą dalej…

Lindorff S.A. zakupił dług i rozpoczął postępowania procesowe

Nasza Klientka podjęła pracę dorywczą i w dość nieregularnych odstępach spłacała dług. Raz wpłaciła 200 zł, innym razem 100 zł. Były też wpłaty po 20 i 50 zł. Suma summarum uzbierała się dość znacząca kwota, w zasadzie spłaciła cały należny kapitał. W końcu ze zdziwieniem odkryła, że jej dług przejęła firma Lindorff, która bez skrupułów ponownie zaczęła windykować Panią Izabelę o całość zobowiązania, tak jakby wcześniejsze wpłaty (spłacony kapitał) zniknęły. Nasza Klientka próbowała sprawę wyjaśnić, długo tłumaczyła, wysyłała emaile i pisała listy, wierzyciel wtórny nie posiadał dokumentów, prosił tylko o przesłanie potwierdzeń wpłat. Tylko dlaczego to człowiek, którego się nazywa „dłużnikiem”, windykowany, często upodlony przez działania windykacyjne ma cokolwiek udowadniać? Skoro firma zakupiła dług to powinna być pewna, że on w ogóle istnieje. Było inaczej. Bez żadnych hamulców nasza Klientka była windykowana, aż sprawa trafiła do sądu, a Pani Iza otrzymała nakaz zapłaty. Pani Iza postanowiła działać!! Dla zasady!!

Darmowa konsultacja prawna

Pani Iza odnalazła nasz Portal Dłużnika. Przeczytała kilka opisanych historii i postanowiła powierzyć nam swoją sprawę. Po przeanalizowaniu dokumentów pani Izy złożyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Nakaz stracił swoją moc, a postępowanie zostało przekazane do sądu właściwego miejscowo. Powód (czyli firma, która pozwała naszą Klientkę) po zapoznaniu się ze stanowiskiem naszej Kancelarii i oceną swoich szans na wygraną, cofnął powództwo. Postępowanie zostało umorzone, a powód musiał zwrócić pani Izie 934 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Warto walczyć o swoje? Nie pozostawia wątpliwości, że gdyby Pani Iza pozostawiła nakaz zapłaty bez odpowiedzi dziś borykałaby się z komornikiem i jeszcze większym zadłużeniem…

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy