Kolejna przeprawa z Profi Credit za nami. Wygraliśmy kolejną sprawę

Profi Credit udzieliło pożyczki Panu Zbyszkowi. Mężczyzna dodatkowo podpisał weksel, nie wiedząc jakie będę tego konsekwencje. Po skontaktowaniu się z naszą Kancelarią, przekazał nam swoją sprawę. Obroniliśmy mężczyznę w sądzie!

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu: 9589,94zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Droga pożyczka dla każdego

Pan Zbyszek od lat pragnął kupić nowy samochód. Ten, którym jeździł praktycznie cały czas był oddawany do warsztatu. Suma, którą mężczyzna wydawał na naprawę wciąż rosła. Pan Zbyszek już od jakiegoś czasu przymierzał się do wzięcia kredytu na nowe auto. Niestety nasz Klient nie był w stanie spełnić wyśrubowanych wymagań banku. Dodatkową przeszkodą była umowa zlecenie, która w zasadzie dyskwalifikowała złożony wniosek kredytowy. Mężczyzna postanowił wziąć pożyczkę w parabanku, w którym nie było takich wymagań.

Przygotował dokumenty: umowę zlecenie oraz dowód osobisty. Po złożeniu kilku podpisów na jego konto trafiły pieniądze.

Windykacja Profi Credit

„Owszem, otrzymałem kilka pism od Profi Credit, ale nie wiem skąd pojawiła się aż taka kwota. Próbowałem to wyjaśnić, ale zamiast krzyków niczego nowego nie usłyszałem. Kilka tygodni temu przyszedł pan i poinformował moją mamę, że jestem ich dłużnikiem. Proszę wyobrazić sobie jak to zdenerwowało moją mamę, która ma już swoje lata. W tamtej chwili nie bałem się o swoje długi, tylko o jej zdrowie” – powiedział nam przez telefon pan Zbyszek.

Niestety tak to już jest, że koszty pożyczki w tej firmie są ogromne. Nic więc dziwnego, że pan Zbyszek spłacał i końca tego spłacania nie było. Firma niesłusznie wypisała weksel in blanco i domagała się spłaty nieistniejącego długu. Niesłusznie, ponieważ pożyczka została spłacona.

Kancelaria oddłużeniowa obroniła przed zapłatą

Profi Credit słynie z nieprzyjemnej i uporczywej windykacji. Rozdzwoniły się telefony, Pan Zbyszek zaczął dostawać smsy z groźbami, w których windykacja groziła policją, prokuraturą, komornikiem. Do tego był dzień w dzień nachodzony przez kilku panów, którzy dobijali się do drzwi o każdej porze dnia i nocy. Pojawiły się wizyty w pracy… Nasz Klient nie poddał się, odczekał aż sprawa trafiła do sądu, a ten wydał nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla.

W przypadku Pana Zbyszka nie mogliśmy wnieść sprzeciwu od nakazu zapłaty, ponieważ nakaz został wydany w postępowaniu nakazowym, a nie upominawczym. Poinformowaliśmy naszego Klienta, że musi więc opłacić zarzuty od nakazu zapłaty. To kwota 3,75% wartości przedmiotu sporu. Opłata wnosi się na konto sądu, który nakaz zapłaty wydał.

Sąd najpierw wstrzymał wykonalność nakazu zapłaty, następnie rozpoznał sprawę. Nie mieliśmy wątpliwości, że sprawę wygramy i tak też się stało – sąd oddalił powództwo w całości!!

Szukasz pomocy przy długach?

Zadzwoń:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Jesteśmy również tutaj: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: